poniedziałek, 17 grudnia 2018

490. "Zarządzanie czasem" Mike Clayton

Autor: Mike Clayton
Tytuł: Zarządzanie czasem
Tytuł oryginału: Brilliant Time Management
Data wydania: wrzesień 2011 (przybliżona)
Wydawnictwo: Samo Sedno
Liczba stron: 184
Kategoria: poradnik  

Mike Clayton to doświadczony mówca, trener i autor kilkunastu książek. Prowadzi nas przez rozdziały swojej książki, w której odsłania tajemnice zarządzania czasem. 

W tym poradniku autor powie nam, jak ulepszyć niektóre z obowiązków tak, aby stały się zajęciami z wyboru, lepiej wykorzystywać czas, stać się bardziej asertywnym w braniu na siebie dodatkowych zadań, tworzyć okazje do robienia rzeczy z wyboru, delegować, nauczyć się procedury planowania i wykonywania wszystkiego na czas.

Pomaga nam także poznać samych siebie i nasz stosunek do czasu. To ważna kwestia przy zmianie nawyków związanych z zarządzaniem czasu.

Książka została podzielona na trzy części, a każda z nich na podrozdziały. Pierwsza część dotyczy zrozumienia siebie i przyczyn, dla których chcielibyśmy lepiej zarządzać czasem. Dodatkowo w tej części Clayton podaje sześć podstawowych technik, które pozwolą zapanować nad zadaniami i reakcjami na te zadania. Druga część dotyczy prokastynacji, multitaskingu i radzenia sobie z nimi, ustalania priorytetów, dokonywaniu wyborów między kontynuacją a odrzuceniem. Trzecia część to delegowanie zadań, omówienie metody OATS i podsumowanie zagadnień związanych z zarządzania czasem.

To solidna książka, która daje nam sporo wskazówek na temat tego, jak podejść do zarządzania czasem. Czyta się ją bardzo dobrze, a sam autor puszcza nawet czasami do czytelnika oko. 

Ocena: 8/10 Samo Sedno. Zarządzanie czasem [Mike Clayton]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

1 komentarz:

  1. Czas to pieniądz, jak mówi przysłowie. W ciągu dnia, przy współczesnej gonitwie, wciąż go brakuje. Może warto zajrzeć do tej książki.

    OdpowiedzUsuń