czwartek, 22 listopada 2018

478. "Jak zbudować poczucie własnej wartości?" Dorota Gromnicka

Autor: Dorota Gromnicka
Tytuł: Jak zbudować poczucie własnej wartości?
Data wydania: 31 lipca 2013
Wydawnictwo: Edgard
Liczba stron: 248
Kategoria: poradnik
Jeżeli chcesz poczuć swoją wartość, musisz uznać ją za ważną kwestię w twoim życiu, na tyle ważną, że poświęcisz jej poznaniu i kształtowaniu czas, energię i starania. Poczucie własnej wartości można zacząć poznawać i budować lub rozwijać w każdej chwili. Robisz to czytając ten poradnik i wykonując ćwiczenia w nim zawarte, konfrontując się ze swoją przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Zapewne są chwile, kiedy zastanawiasz się nad samym sobą, np. dostrzegając w sobie uległość, zbytnią wrażliwość na opinię innych, niepewność, drażliwość, niechęć do kompromisu. Nie sądzisz, że o wiele lepiej jest działać w swojej sprawie, niż przeciwko sobie?

Czy zastanawiasz się, dlaczego tak ci zależy, żeby inni cię lubili? Dlaczego przebywanie wśród ludzi i załatwianie różnych spraw cię stresuje? Dlaczego nie robisz tego, czego pragniesz? Dlaczego porównujesz się z innymi i podcinasz sobie skrzydła? Dlaczego przechowujesz w pamięci swoje porażki niczym drogocenne ordery? Dlaczego mówisz rzeczy, które ranią? Dlaczego to gesty i uwaga innych ludzi nadają ci znaczenie? Dlaczego zamiast mostów do innych ludzi budujesz mury? Przecież to wszystko działa przeciwko tobie!

Polecam ten poradnik osobom, które źle się ze sobą czują, są na ogół z siebie niezadowolone, nie poznały jeszcze swojej wartości, chcą się czuć godnie, chcą mieć w sobie źródło oparcia, nie potrafią zadbać o swoje dobro, uważają, że są do niczego, są niepewni, ulegli, tworzą dystans, nie potrafią okazywać ciepła, na zagrożenie reagują agresją, tkwią w niszczących relacjach, są przekonani, że nie zasługują na szczęście.

Ocena: 8/10 Samo Sedno - Jak zbudować poczucie własnej wartości? [Dorota Gromnicka]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz