czwartek, 11 października 2018

459. "Zwierciadło pęka w odłamków stos" Agatha Christie

Autor: Agatha Christie
Tytuł: Zwierciadło pęka w odłamków stos
Tytuł oryginału: The Mirror Crack`s from Side to Side
Data wydania: 14 stycznia 2014
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 280
Kategoria: kryminał


Kolejny kryminał udowadnia mistrzostwo Christie. Misternie skonstruowana, rozwiązanie zagadki, które prostsze być już nie mogło potęguje wrażenie. 

Podczas przyjęcia w Gossington Hall spotyka się wielu ludzi, w tym fanów autorki Mariny Gregg. Jedną z jej wielbicielek, która jest na fecie, była Heather Badcock. Opowiadała z wielkim zapałem jak przed laty mimo choroby, pobiegła na spotkanie z nią, aby zdobyć autograf. Krótko po rozmowie Heather ginie, wypiwszy truciznę, która nie była rzekomo dla niej przeznaczona, lecz dla gwiazdy filmowej, która oddała jej swój koktajl po niefortunnym wypadku. 

St Mery Mead po raz kolejny staje się sceną dla licznych morderstw, popełnianych raz po raz na ludziach obecnych na przyjęciu. Sprawą zajmuje się nikt inny jak panna Marple, która jest już w podeszłym wieku. Tylko ona potrafi przyjrzeć się sprawie z odpowiedniej perspektywy i przyjąć spojrzenie mordercy. Autorka proponuje nam kolejną zmyślną intrygę, której rozwiązanie jest tak oczywiste, że nikomu nie przychodzi do głowy poza starszą panią. Morderca popełnił zbrodnię doskonałą korzystając z okoliczności i świetnie zamaskował swoje poczynania. 

Ocena: 9/10 Zwierciadło pęka w odłamków stos [Agata Christie]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz