sobota, 29 września 2018

444. "Wigilia Wszystkich Świętych" Agatha Christie

Autor: Agatha Christie
Tytuł: Wigilia Wszystkich Świętych
Tytuł oryginału: Hallowe`en Party
Data wydania: 10 sierpnia 2016
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 232
Kategoria: kryminałTym razem Poirot zajmuje się sprawą morderstwa podczas wieczoru Halloween. Trzynastoletnia dziewczynka zostaje utopiona w wiadrze z wodą, z którego dzieci wyławiały jabłka. Kto i dlaczego ją zamordował? Jaki był motyw? Na te pytania szuka odpowiedzi Hercules Poirot. Trzeba przyznać, że ma nie łatwe zadanie.

Po tytule można wywnioskować, że morderstwo będzie popełnione z zimną krwią a zagadka na pozór nie do rozwiązania. Do samego końca nie wiadomo, kogo oskarżyć. Czytelnik razem z bohaterami stara się wytypować mordercę, lecz to nie jest proste zadanie. Ukłony w stronę Królowej Kryminałów za naprawdę zawiłą zagadkę. 

Irytują tu trochę wypowiedzi bohaterów, które wydają się być zbyt poetyckie. Mamy wrażenie, że występują tu w sztuce teatralnej. Może to zamysł samej autorki, aby ukazać je w takim świetle? 

Powieść świetnie się prezentuje. Agatha Christie w swoim świetnym stylu dała nam możliwość przeczytania świetnego kryminału. Polecam ją miłośnikom tego gatunku jak i tym, którzy nie zaczęli przygody z książkami Christie. 

Ocena: 8/10 Wigilia Wszystkich Świętych [Agata Christie]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz