poniedziałek, 24 września 2018

439. "Zamknięta trumna" Agatha Christie (Sophie Hannah)

Autor: Agatha Christie (Sophie Hannah)
Tytuł: Zamknięta trumna
Tytuł oryginału: Closed Casket
Data wydania: 28 września 2016
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 344
Kategoria: kryminałLady Athelinda Playford jest kobietą zamożną i pragnie komuś przepisać swój spadek. Nieoczekiwanie cała jej fortuna ma przypaść Josephowi Scothcherowi, co budzi wątpliwości, ponieważ Scothcher jest chory, nikt nie daje mu więcej jak kilka tygodni życia. Swoją nowinę ogłasza na przyjęciu w swojej pięknej, irlandzkiej rezydencji. Decyzja ta stwarza popłoch i rozgoryczenie, lecz nikt nie przypuszczał, że tego samego dnia spadkobierca zginie. Na szczęście wśród gości znajduje się Hercules Poirot. 

Jest to drugi tom "ożywionego" Herculesa zaraz po "Inicjałach zbrodni". Osobą łączącą te dwie książki jest Edward Catchpool, z którego perspektywy poznajemy wydarzenia. Znajdziemy tu także elementy, dzięki którym powieść czyta się z uśmiechem na ustach.

Książka ta podzielona jest na trzy części. Pierwsza część to poznanie portretów psychologicznych, druga to rozpoczęcie śledztwa, trzecia natomiast to piękne i zaskakujące zakończenie. 

Otrzymaliśmy dobry kryminał, który warto przeczytać. Przywracając Herculesa do życia, Christie nie ucieknie od porównań do oryginału. Ciężko jest sprostać wyzwaniu, jakiego podjęła się autorka. 

Ocena: 9/10
Zamknięta trumna [Sophie Hannah]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz