sobota, 23 czerwca 2018

363. "Jak uczyć się szybciej i skuteczniej" Krzysztof Minge, Natalia Minge

Autor: Krzysztof Minge, Natalia Minge
Tytuł: Jak uczyć się szybciej i skuteczniej
Data wydania: 12 lipca 2017
Wydawnictwo: Samo Sedno
Liczba stron: 232
Kategoria: poradnikKażdego dnia z różnych stron bombardowani jesteśmy milionami informacji. Większość z nich jest nam całkowicie niepotrzebna, a mimo to niepostrzeżenie przenika do naszych umysłów, powodując w nich chaos i wzbudzając potrzeby, których zaspokojenie nie jest nam w rzeczywistości do niczego potrzebne. Jeżeli chcemy zapanować nad informacjami, musimy zrobić to świadomie i z rozmysłem. Wiadomo, że mamy przeciwko nam dobrze opłacaną armię specjalistów, którzy zrobią wszystko, byle by przebić się ze swoją informacją czy produktem. 


Natalia i Krzysztof Minge są psychologami pracującymi w zawodzie, prowadzą poradnię psychologiczną. W niniejszym poradniku opisują techniki, które pomocne są w szybkim i skutecznym uczeniu się. Jak sami twierdzą, przebili się przez pokaźną ilość literatury, zapamiętali, to co w niej najważniejsze, przemyśleli strukturę książki i przelali myśli na ekran komputera. Dowodem na skuteczność opisywanych technik jest to, że powstała ta książka. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie mogli skupić się na wyznaczonym sobie celu właściwie w każdych warunkach, skoncentrować się na tyle długo, by nieprzerwanie pracować przez kilka dostępnych godzin, i gdyby nie czytali książek naprawdę szybko. 

Ten poradnik jest dowodem na to, że dzięki pracy nad samym sobą można naprawdę wiele zdziałać. Polecam tym, którzy chcą nauczyć się szybciej czytać, lepiej zapamiętywać i uczyć się, a także selekcjonować natłok informacji, aby wybierać tylko te, które są naprawdę dla nas ważne.


Ocena: 9/10 Jak uczyć się szybciej i skuteczniej [Natalia Minge, Krzysztof Minge]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz