poniedziałek, 28 maja 2018

354. "Po pogrzebie" Agatha Christie

Autor: Agatha Christie
Tytuł: Po pogrzebie
Tytuł oryginału: After the Funeral
Data wydania: październik 2011 (przybliżona)
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 260
Kategoria: kryminałUmiera Richard Abernethie. Jego rodzina spotyka się po pogrzebie, aby zapoznać się z testamentem, który pozostawił zmarły właściciel wielkiej fortuny. Troszkę dziwna ciotka Cora zasugerowała, że jej starszy brat nie umarł śmiercią naturalną. Następnego dnia ona także zostaje zabita... siekierą. Emerytowany prawnik, który został zobligowany do wykonania testamentu swojego przyjaciela, z czasem nabiera wątpliwości, czy śmierć kory nie ma związku ze słowami wypowiedzianymi po pogrzebie i co najważniejsze, czy nie były one prawdą. W związku z tym spotyka się ze swoim przyjacielem, Herculesem Poirot. Prosi go o rozwiązanie tej zagadki.

Znajdziemy w książce wszystko to, co u Agathy Christie jest najlepsze: intrygującą zagadkę, mylne tropy, doskonale skonstruowane postaci, w których pod pozorem opanowania i uprzejmości skrywają się silne emocje i namiętności. Fabuła książki jest świetna i skupia się najbardziej na zbrodni i zagadce "kto zabił" i to w prawdziwym, angielskim stylu. 

Jedynym małym minusem jest to, że mamy tu mało Herculesa Poirot. Mimo to książkę można polecić wszystkim fanom kryminałów, zwłaszcza tych klasycznych. Agatha Christie udowodniła po raz kolejny, że królowa kryminałów jest tylko jedna. Jej książki do dziś są rozchwytywane przez pokolenia czytelników na całym świecie. 


Ocena: 8/10 Po pogrzebie [Agatha Christie]  - KLIKAJ I SłUCHAJ ONLINE

1 komentarz:

  1. Nie czytałam jeszcze nic od Christie, jednak to jest chyba dobry moment by się skusić :)

    OdpowiedzUsuń