czwartek, 24 maja 2018

350. "Złoty pociąg i tajemnice skarbów Polski" Włodzimierz Antkowiak

Autor: Włodzimierz AntkowiakTytuł: Złoty pociąg i tajemnice skarbów PolskiData wydania: 2015 (data przybliżona)Wydawnictwo: BellonaLiczba stron: 256Kategoria: literatura popularnonaukowa


Każdy z nas zapewne pamięta moment, w którym media zbombardowały nas wiadomością, że Polak i Niemiec natrafili na "złoty pociąg" w okolicach Wałbrzycha. Chodziło o pociąg, który od wielu lat próbują znaleźć poszukiwacze skarbów ukrytych na terenie Dolnego Śląska. Od tego też rozpoczyna się relacja autora odnośnie tych wydarzeń. Komentuje on i przypomina publiczne wypowiedzi niektórych osób zajmujących się tą sprawą. 

W dalszej części książki Włodzimierz Antkowiak opowiada o województwie dolnośląskim, wskazuje miejsca, które potencjalnie mogą zawierać ukryte skarby. Przytacza ich historię poruszając temat wojny, zwłaszcza jej ostatnich dni. Przeczytamy także o innych miejscach na terenie całego kraju, w których możemy odnaleźć powojenne skarby. Zaznacza przy tym, że skarb nie zawsze oznacza złoto. Dla archeologów, poszukiwaczy i historyków skarbem jest wszystko to, co przybliży ich do ustalenia faktów i prawdziwych wydarzeń. 

Każda sensacyjna informacja i każde znalezisko należy uznawać za cenne, bowiem wzbogaca naszą wiedzę o historii Polski i dziejach II wojny światowej. Książkę polecić mogę osobom, które szukają ciekawych miejsc na wycieczkę. Autor opisuje poszukiwania skarbów, podaje dokładną lokalizację miejscowości, co jest dużym plusem publikacji. 


Ocena: 7/10
Złoty pociąg i tajemnice skarbów Polski [Włodzimierz Antkowiak]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz