czwartek, 4 stycznia 2018

320. "Spowiedź diabła" Adrian Bednarek

Autor: Adrian Bednarek
Tytuł: Spowiedź diabła (tom 3)
Data wydania: 28 lutego 2017
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 400
Kategoria: thriller
Spowiedź diabła to trzeci tom, w którym głównym bohaterem jest prawnik - morderca. Autor opisuje losy Kuby Sobańskiego - "Rzeźnika Niewiniątek". Sobański posiada nieprzeciętną inteligencję, nie daje się złapać i wciąż "poluje". Zabija bez skrupułów, a Bednarek ujawnia jego akta zbrodni. 

W tym tomie kancelaria Sobańskiego dostaje szanse na zarobienie sporej ilości gotówki. Jedynym warunkiem, aby ją otrzymać jest oczyszczenie z zarzutów siedemnastoletniej dziewczyny, która oskarżona jest o zabójstwo brata i grozi jej dożywocie. W jego życiu ponownie pojawia się Julia, jego dawna dziewczyna, którą próbował zniszczyć, a której udało się wyrwać z narkotykowego nałogu, ku jego zdumieniu. Po wydaniu autobiograficznej książki o życiu z Rzeźnikiem Niewiniątek Julia jest celebrytką. Cały czas jest zainteresowana Kubą. Sobański i jego wspólniczka Sandra są gotowi wygrać sprawę nastolatki. Oboje jednak prowadzą wzajemne porachunki, w których sporą rolę odgrywa Julia. Kto tu kogo tak naprawdę przechytrzy? 

Książka zaczyna się dość specyficznie. Wszystko wskazuje na to, że będzie to erotyk, jednak autor nas zaskakuje. Akcja zmierza w innym kierunku, niż mogłoby się przypuszczać. Poznajemy tu nową bohaterkę, Sonię. Dziewczynę, która zabiła własnego brata. Brata bliźniaka, którego zepchnęła z balkonu. Zrozpaczeni rodzice chcą mimo wszystko ratować córkę i wynajmują kancelarię Kuby i Sandry. Dwa miliony za obronę ich jedynego dziecka. Pierwsza myśl - ale jak to? Mordercę w sądzie ma bronić morderca? Ale kto może zrobić to lepiej? Sobański był dobry w tym co robi, a także nie tylko w tym fachu był geniuszem. On po prostu wierzy w to, że jest niezniszczalny. 

Od pierwszych stron czuje się, że czeka nas lektura nie tak łatwa do zaszufladkowania. Prowadzona jest tu zabójcza historia i wyrafinowana gra pozorów. Bednarek zapewnił czytelnikom emocje. Fabuła wiedzie czytelnika ścieżkami umysłu człowieka, którego nikt nie chciałby poznać osobiście. 


Ocena: 8/10 Spowiedź diabła [Adrian Bednarek]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz