poniedziałek, 1 stycznia 2018

318. "Techniki zapamiętywania" Bartłomiej Boral, Tobiasz Boral

Autor: Bartłomiej Boral, Tobiasz Boral
Tytuł: Techniki zapamiętywania
Data wydania: 12 czerwca 2013
Wydawnictwo: Samo Sedno
Liczba stron: 216
Kategoria: poradnik
Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy podczas egzaminu zapomni  kluczowych wiadomości lub w chwili wymagającej natychmiastowego przypomnienia sobie numeru telefonu nie mamy przy sobie notesu z numerami, pamięć nas zawodzi? Na świecie jest mało osób, które mogą na życzenie przywołać sobie wyuczone kiedyś informacje. Poradnik, o którym mowa pomoże nam to zmienić. Autorzy pokazują nam, że mistrzem pamięci może zostać każdy. 

Autorzy są trenerami pamięci i temat ten znają od podszewki. Szkolą setki osób, które chcą poprawić swoje zdolności w zakresie zapamiętywania. W celu dotarcia do szerszego grona odbiorców zainteresowanych samorozwojem, stworzyli przewodnik po mnemotechnice, który ma być pomocą dydaktyczną w celu samokształceniu pamięci. Autorzy uczą w nim, jak możemy rozwinąć swój system pamięciowy, swoją kreatywność i wyobraźnię. Na podstawie przedstawionych tu systemów, m.in. loci, POV, omawiają strukturę i możliwości ludzkiego mózgu. Pokazują jakie schematy są najbardziej powszechne. 

Z tą książką na pewno wzmocnimy potencjał naszej pamięci, a co najważniejsze - nie będziemy się stresować przed ważnymi egzaminami i wystąpieniami, że zapomnimy czegoś ważnego. Idąc na zakupy nie będziemy musieli zabierać ze sobą listy. Nie zapomnimy imion nowo poznanych osób, a kalendarz będzie tylko pomocą. Nauka języków obcych również stanie się łatwiejsza. Wszystko znajdziecie w tym poradniku, dlatego go polecam. Zapamiętywanie jeszcze nie było takie proste!


Ocena: 8/10 Techniki zapamiętywania [Bartłomiej Boral, Tobiasz  Boral]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

1 komentarz: