niedziela, 17 grudnia 2017

313. "Sekret, którego nie zdradzę" Tess Gerritsen

Autor: Tess Gerristsen 
Tytuł: Sekret, którego nie zdradzę
Tytuł oryginału: I know a secret
Data wydania: 25 października 2017
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 384
Kategoria: kryminałNie jest to pierwsza książka Tess Gerritsen, którą przeczytałem. Od początku przeczuwałem, że z jej książkami szybko się nie rozstanę, gdyż kolejny raz udowodniła, że nie schodzi poniżej swojego wysokiego poziomu. Stworzony przez nią duet śledczy Rizzoli i Isles w rolach głównych, cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Tworzone przez nią historie wciągają czytelnika, a dla wielu jest ona niekwestionowaną mistrzynią gatunku.

W tym tomie popularny duet będzie musiał zmierzyć się z brutalnym morderstwem producentki horrorów, Cassandry Coyle. Jej ciało zostaje pozostawione w taki sposób, który przypomina scenę z jednej z produkcji denatki. Wkrótce dochodzi do kolejnego zabójstwa, w którym ofiarą jest mężczyzna. Rizzola i Isles podejrzewają, że morderstw dokonała ta sama osoba. Postanawiają odgadnąć według jakiego klucza działa morderca, by uniknąć kolejnych ofiar. Wpadają na trop, ale niestety... świadek nie chce współpracować. 

Tess przyzwyczaiła swoich czytelników do prowadzenia akcji dwutorowo. Mamy tu nie tylko dwa miejsca akcji i dwie przestrzenie czasowe, ale i dwóch narratorów. Jeden z nich relacjonuje wydarzenia prowadzone przez bostońską policję związane ze śledztwem, jest trzecioosobowy. Drugi zaś przedstawia wydarzenia z punktu widzenia konkretnej postaci, jest pierwszoosobowy, subiektywny. W przypadku Gerritsen połączenie tych dwóch typów narracji wypada znakomicie. 

Sekret, którego nie zdradzę jest przyjemny w odbiorze, czyta się go szybko i ze wzrastającym zaciekawieniem. Fabule klimatu dodaje odkrycie klucza, według którego mordowani są kolejni ludzie. Cała ta symbolika jest naprawdę fascynująca. Tess wraca tutaj do wątków i postaci, które pojawiają się w poprzednich tomach. Czytelnicy, którzy zaczynają swoją przygodę z książkami Gerritsen od tego tomu, mogą czuć się lekko zagubieni. 

Książkę można polecić jako dobry thriller, kryminał. Zaspokoi ona potrzeby najbardziej wymagających fanów gatunku. Chociaż koniec nie jest spektakularny, to na pewno się nie rozczarujecie!


Ocena: 8/10
Sekret, którego nie zdradzę [Tess Geritsen]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz