piątek, 31 marca 2017

242. "Miasteczko" Łukasz Radecki, Robert Cichowlas

Autor: Łukasz Radecki, Robert Cichowlas
Tytuł: Miasteczko
Wydawnictwo: Videograf
Liczba stron: 320


Świetny duet znanych pisarzy grozy powraca w wielkim stylu. Po "Pradawnym złu" mamy okazje przeczytać powieść pełną mroku, słowiańskich demonów i oczywiście makabry. Nie ma chyba nic lepszego na dobry horror.

Głównym bohaterem jest Marcin Lanowicz, pisarz, którego opanowała twórcza niemoc. Wybiera się wraz z żoną na urlop do małego miasteczka na Mazurach. Ma nadzieje, że tam odnajdzie wenę do pisania. Po przybyciu na miejsce, już od pierwszych chwil czują, że miasteczko to jest bardzo tajemnicze, jego mieszkańcy rzucają niepokojące uwagi, a co jest najlepsze - miasteczko nie widnieje na żadnej mapie. Po miasteczku krążą trzy kobiety o jasnych włosach, które jako jedyne wydają się mieć kontrolę nad tym miejscem.

Morwany wydawały się być dla Marcina i jego żony idealną oazą spokoju. Miejscem, w którym w pięknych okolicznościach przyrody można podgonić z pisaniem. Mieszkańcy tego miasteczka używają nazwy Morwany, ale coś jest nie tak. Mieszkańcy wydają się być chorzy, brukowane ulice i stare kamienice wyrastają w środku lasu. Niebawem zacznie się horror, a po drodze napatoczy się jeszcze prywatny detektyw...

Radecki i Cichowlas stworzyli bardzo mocny horror, przepełniony tajemnicą i erotyką. "Miasteczko" czyta się z zapartym tchem od samego początku, by później czuć strach. Możemy czytać o tym, czego bali się nasi przodkowie. Autorzy pokazali klasę i udowodnili, że dobry horror można napisać bez wilkołaków, nawiedzonych domów czy czarownic. Mamy tu zupełnie coś innego.

Demony słowiańskie nie są tutaj opracowaniem naukowym, ale tematem rozrywkowym - przypadają do gustu czytelnikom. Horror wywołuje emocje - bo przecież o to właśnie ma chodzić. Czas poświęcony na przeczytanie tej książki na pewno nie będzie stracony. Dla fanów gatunku będzie to smaczny kąsek.


Ocena: 9/10
Miasteczko [Robert Cichowlas, Łukasz Radecki]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz