poniedziałek, 13 marca 2017

233. "Kot wśród gołębi" Agatha Christie

Autor: Agatha Christie
Tytuł: Kot wśród gołębi
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 268

W najlepszej szkole dla dziewcząt w Anglii zostaje zamordowana nielubiana nauczycielka gimnastyki - pani Springer. Była kobietą wścibską, znała wstydliwe sekrety innych. Niedługo po tym wydarzeniu zostają odkryte kolejne zwłoki. Potem jeszcze jedne... Podejrzenia padają na ekskluzywną placówkę - czy te morderstwa mają związek z zaginionymi klejnotami księcia Rabatu?
Do akcji wkroczy słynny Belg, Hercules Poirot, który odpowie na wszystkie pytania.

Powieść ta jest dosłownie naszpikowana ilością zagadek, sprawa staje się tak zawiła, że łatwo można się pomylić. Cała historia jest umiejętnie stworzona, czytelnik pochłania ją w całości. Język jest prosty i przyjemny. Wszystkie fakty pod koniec lektury zostają połączone w mniej lub bardziej logiczną całość.

Książki Christie są warte polecenia, choć nie wszystkie stoją na równym poziomie. Mimo to, warto poznać jej twórczość. Czas poświęcony na przeczytanie niniejszej pozycji na pewno nie będzie stracony.


Ocena: 8/10


3 komentarze:

 1. Tej akurat nie czytałam, ale twórczość Chrisie bardzo cenię i zbieram jej kolekcjonerskie wydania, które z pewnością przeczytam. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, nie każda książka mocno nas wciągnie, jednak ich klimat jest niesamowity. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że dalej pozostajesz w klimacie Christie, ten tytuł czytałam i oceniłam go dobrze :)

  OdpowiedzUsuń