poniedziałek, 6 marca 2017

227. "Próba niewinności" Agatha Christie

Autor: Agatha Christie
Tytuł: Próba niewinności
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 252


Rachel Argyle przygarnęła do swojego domu piątkę sierot i dała im normalne, rodzinne życie. Niestety kobieta zostaje zamordowana w swoim domu. Za sprawcę uznano jedno z jej adoptowanych dzieci - syna Jacka. Po dwóch latach rodzina pogodziła się z niewyobrażalną tragedią, Jack zginął podczas odsiadywania wyroku. W drzwiach ich  rodzinnego domu staje inspektor Calgary, który twierdzi, że Jack jest niewinny. Życie rodziny wywraca się do góry nogami. Okazuje się, że morderca musi być jednym  mieszkańców domu Argyle`ów, gdyż tylko oni mieli możliwość dokonania zbrodni. Teraz policja, rodzina i doktor Calgary próbują znaleźć mordercę i odpowiedzieć na najważniejsze pytanie, dlaczego?

Zbrodnia, zagadka, wiele tropów to prawdziwa uczta dla czytelnika kryminałów. Agatha Christie po raz kolejny udowadnia, że jest prawdziwym wirtuozem zbrodni. Po raz kolejny wszystko jest tu dobrze przemyślane, akcja trzyma w napięciu. Czyta się lekko i przyjemnie. Po raz kolejny książka Christie jest godna polecenia, zwłaszcza tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z kryminałem.


Ocena: 8/10

1 komentarz:

  1. Nie jestem fanką kryminalnych historii, dlatego też jeszcze nie czytałam książek tej autorki. Może kiedyś się skusze.

    OdpowiedzUsuń