poniedziałek, 30 stycznia 2017

205. "Entliczek pentliczek" Agatha Christie

Autor: Agatha Christie
Tytuł: Entliczek pentliczek
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 180


Genialny detektyw Hercules Poirot ma do rozwiązania kolejną sprawę, która z pozoru wydaje się być błaha i banalna. W akademiku dla studentów w Londynie giną różne rzeczy: stare spodnie, stetoskop, pantofel, sól do kąpieli. Nie są to kosztowne rzeczy. Zniknął także pierścionek, ale zwrócono go zaraz po zniknięciu. Na początku śledztwa do tych kradzieży przyznaje się młoda dziewczyna, która mieszka w tym akademiku. Sprawa wydaje się być zakończona, ale następnego ranka winowajczyni zostaje znaleziona martwa. Wiele wskazuje na to, że zostało popełnione morderstwo.

Agatha Christie to zdecydowana pionierka w gatunku kryminalnym, toteż po książce spodziewałem się wszystkiego co najlepsze. Pisze lekko i przyjemnie. Jej książki nie są obszerne, ale za to treściwe. Prosty język, lekki styl i wciągająca historia. W tej książce znajdziemy wszystko, czego możemy się spodziewać w dobrym kryminale. Mamy zagadkę, morderstwo i wielką niewidomą, Zaskoczenie zaskakuje, co jest wielką zaletą. Po raz kolejny nie udało mi się rozwiązać zagadki przez małym Belgiem.

"Entliczek pentliczek czerwony stoliczek, na kogo wypadnie na tego bęc" - Hercules Poirot w tym chaosie potrafi znaleźć wzór i kojarzyć szczegóły, by w końcu znaleźć mordercę. Książka jest warta przeczytania, a ja z pewnością sięgnę po kolejne książki autorki.

Ocena: 9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz