sobota, 17 grudnia 2016

186. "Religia masońska" Andrzej Zwoliński

Autor: Andrzej Zwoliński
Tytuł: Religia masońska
Wydawnictwo: M
Liczba stron: 450


Masoneria zwana również sztuką królewską lub wolnomularstwem ma na celu duchowe doskonalenie jednostki, braterstwo ludzi różnych religii, narodowości i poglądów. Ruch ten charakteryzuje się istnieniem lóż, trójkątów masońskich, obediencji, rozbudowaną symboliką i rytuałami. Należy jednocześnie pamiętać, że masoneria nie jest organizacją. To zespół bractw o charakterze dyskretnym i elitarnym.

W książce księdza Andrzeja Zwolińskiego jest mowa o Antychryście, który jest realną postacią obecną wśród nas. Jest doceniany ze względu na swoje bogactwo, osobowość i propagowane poglądy. Jednym z jego talentów jest doskonała znajomość Biblii, którą wykorzystuje propagując fałszywe poglądy. Twierdzi, że Bóg nie ma wpływu na obecną rzeczywistość.

Antychryst umniejsza rolę zbawczą Chrystusa, marginalizuje duchową potrzebę człowieka. Prowadzi walkę ze światem katolickim a jego sojusznikami są masoni. To właśnie oni są głównymi bohaterami książki Zwolińskiego.

Według niego kościół katolicki jest świadomy destrukcyjnej roli masonów. Od trzech wieków przestrzega przed masonerią. Jest ona bowiem organizacją o odmiennym poglądzie do katolickiego. Już 28 kwietnia 1738 roku Klemens XII potępił masonerię w słowach ostrych i bezwzględnych, "mających moc wieczystą". Rzym zabronił katolikom pod karą klątwy kościelnej, należenia do masonerii i okazywania jej pomocy w jakiejkolwiek formie. Kościół katolicki masonerię nazywa sektą. W swoich dokumentach kościół katolicki opisywał zbrodnie masonerii - eksterminacje katolików przez masońskie władze, demoralizacje, szerzenie herezji o potrzebie nauczania kościoła i powrocie do rzekomej wiary.

Od czasu soboru watykańskiego II posoborowi heretycy głoszą kłamstwo, jakim jest zmiana stosunku kościoła do masonerii. Pod fałszywą banderą ponoć katolicką gloryfikują działania masonerii. Silne i jawne wpływy masoneria miała podczas pontyfikatów Jana XXIII i Pawła VI. Posoborowe zmiany w kościele doprowadziły do likwidacji katolicyzmu w Europie zachodniej i inspirowane były przez masonerię.

W książce nie zabrakło też informacji o związkach masonerii z sensacyjną kliką Piłsudskiego, "Masoneria polska odegrała bardzo ważną rolę w Polsce międzywojennej np. popierając i współdziałają z Piłsudskim w dokonaniu zamachu majowego w 1926 roku. Za rządu sanacji minimum 6 premierów na 9 było masonami.Stopień opanowania przez masonerie sanacyjnej administracji był równie duży".

Znajdziemy tu także informację na temat masonerii w USA, związkach Fidela Castro z masonami, metody manipulacji społecznej wykorzystywanej przez masonów, masońskiej polityce oraz organizacji związanych z masonerią. Na końcu książki znajdziemy opis stosunku masonerii do zjawiska religii, rytuałów i symboliki masońskiej, mitologii i religii masońskiej.Ocena: 9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz