sobota, 3 grudnia 2016

176. "Dobre wieści" Dana Perino

Autor: Dana Perino
Tytuł: Dobre wieści
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 344


Książka ta na pierwszy rzut oka wydaje się być typową, lekką biografią Dany Perino, która była rzeczniczką Białego Domu.
Dana Perino jest byłym sekretarzem Białego Domu w latach 14.09.2007-20.01.2009. W latach 2007-2009 urzędującym prezydentem Stanów Zjednoczonych był George W. Bush. Autorka książki swoją pracę traktowała z wielkim oddaniem będąc zawsze przy prezydencie. Była to praca pełna wyzwań i napięć. Przychodzi czas także na wyciągnięcie wniosków, które są poniekąd zawarte w tej książce.

Dana opisuje niespotykane okoliczności, w jakich została rzecznikiem prasowym Białego Domu, oraz sytuacje, których była świadkiem. Doświadczenie jakie zebrała w pracy było dla niej bardzo ważne. Pisze o tym, jak praca dla prezydenta Busha wpłynęła na dalszy jej rozwój kariery. Jak sama mówi - jej kariera zatoczyła koło, a ona znalazła się teraz tam gdzie chciała być - w studiu telewizyjnym programu publicystycznego, gdzie komentuje wydarzenia polityczne i kulturalne.

Była pierwszą i jak na razie jedyną kobietą powołaną na stanowisko rzecznika prasowego Białego Domu z ramienia Partii Republikańskiej. Obowiązki te pełniła w czasach naznaczonych zagrożeniem terrorystycznym, dwiema wojnami, strzelaninami w kraju, nominacjami do Sądu Najwyższego, klęskami żywiołowymi i potężnym kryzysem finansowym. Przemawiała w imieniu narodu i prezydenta Stanów Zjednoczonych, co traktowała jako wielki zaszczyt.

Materiałem tej książki są jej uczucia, myśli i obserwacje, które dotyczą tamtych chwil i wydarzeń. "Dobra wiadomość jest taka..." - to fraza, którą powtarzała. Dana Jest kobietą silną, zmotywowaną i optymistyczną. Powtarzała sobie "ramiona wyprostowane, głowa do góry - dasz sobie z tym radę" - nie zawiodło jej to w obliczu różnych wyzwań.

W książce autorka opowiada także o swojej rodzinie, jak jej pradziadkowie opuścili Włochy i wyemigrowali do USA, o wyborze swojej uczelni i wcześniejszych wydarzeniach ważnych w jej życiu przed objęciem stanowiska rzecznika prasowego.

Książka jest godna polecenia jeśli ktoś jest ciekawy jak wygląda mniej więcej praca rzecznika prasowego. Ciekawie są opisane sytuacje polityczno-społeczne, a także relacje pracowników z prezydentem. Chęć i motywacja do realizacji swych marzeń jest najważniejsza - to stara się przekazać autorka książki.


Ocena: 7/10
Dobre wieści. Wspomnienia najsłynniejszej rzeczniczki prasowej Białego Domu [Dana Perino]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję Wydawnictwu1 komentarz:

  1. Pozycja wydaję się ciekawa, zwłaszcza biorąc pod uwagę moje studia (dziennikarstwo). Z tym że i tak mam obecnie tonę rzeczy na liście i wole więcej nie planować. Ale pewnie będę ją miała gdzieś z tyłu głowy.

    OdpowiedzUsuń