środa, 30 listopada 2016

174. "Związek ducha i materii. Naukowe dowody na istnienie rzeczywistości równoległych" dr Danuta Adamska-Rutkowska

Autor: dr Danuta Adamska-Rutkowska
Tytuł: Związek ducha i materii. Naukowe dowody na istnienie rzeczywistości równoległych
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 360


Ludzie od zawsze interesowali się sensem istnienia, poszukiwali dróg do wyjaśnienia siebie. Książka "Związek ducha i materii. Naukowe dowody na istnienie rzeczywistości równoległych" zajmuje się badaniem tego tematu pod kątem naukowym, gdyż to, czego nie wiemy, stanowi podłoże do badań. Duch jest bowiem integralną częścią społeczeństwa, któremu od początku istnienia ludzkości przypisuje się duże znaczenie.

Dużą uwagę przykuwają rozdziały poświęcone różnym religiom, wierzeniom, tradycjom i postawom moralnym dotyczących postrzegania duszy. Opisane są wzajemne relacje różnorodnych wierzeń i poglądy, ich wpływy na inne systemy i postawy moralne. Poruszone są tematy dotyczące tego, co determinuje wyobrażenia o materii, zaznaczając różnice i podobieństwa w różnych miejscach i kręgach kulturowych. Skupia się głównie na tym, jak te ideologie definiują duszę i jaką rolę jej przypisują.

Wyniki badań przedstawione przez autorkę książki udowadniają istnienie innych rzeczywistości i możliwość wzajemnego z nimi współdziałania. Zaznaczyć należy, że książka nie jest naukowym opracowaniem, ale dotyczy naukowego podejścia do naszego istnienia.

Świat duchowy istnieje równolegle do naszej materialnej rzeczywistości i współgra z nią, z naszymi doświadczeniami. Nauka przez lata nie umiała znaleźć racjonalnego wytłumaczenia na zjawiska anomalne, dlatego je ignorowała. Skupiała się na tym, co jest widoczne i materialne, a badanie świadomości było dla niej poza normami światopoglądowymi.

Jest to książka dla tych, którzy interesują się człowiekiem, jego duchem, duszą. Założeniem tej książki było zdefiniowanie i zrozumienie duszy poprzez to co wiemy, jakie posiadamy o niej wyobrażenie. Znajdziemy tu wiele obserwacji autorki, jej spostrzeżenia, założenia filozoficzne i religijne, stara się udowodnić stawiane przez siebie tezy.


Ocena: 8/10
Związek ducha i materii. Naukowe dowody na istnienie rzeczywistości równoległych [Danuta Adamska-Rutkowska]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki 
dziękuję Wydawnictwu

1 komentarz:

  1. Najbardziej zaintrygowały mnie te rozdziały poświęcone różnym religiom, wierzeniom, tradycjom i postawom moralnym dotyczących postrzegania duszy. Dlatego postaram się mieć ten tytuł na uwadze.

    OdpowiedzUsuń