wtorek, 29 listopada 2016

173. "Rozmowy z bliskimi po Drugiej Stronie. Jak utrzymać kontakt z tymi, którzy odeszli" Alexandra Chauran

Autor: Alexandra Chauran
Tytuł: Rozmowy z bliskimi po Drugiej Stronie. Jak utrzymać kontakt z tymi, którzy odeszli
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 224


Przywoływanie duchów stało się symbolem diabła, który zawsze ma się ukazywać pod postacią najbliższych i nas zwodzić, nakłaniając przy tym do grzechu. Lęk wpajany nam od dziecka w tym temacie do niczego nie prowadzi, a świat duchów nie jest taki prosty jak mogłoby się wydawać.

W swojej ksiażce Alexandra Chauran otwiera nas na rzeczywistość uświadamiając, że dyskusje o demonach i mrocznych skutkach przywoływania duchów prowadzą do strachu i niewiedzy. Nasz strach przed śmiercią to jeden z najpotężniejszych skutków naszej kultury. Sama śmierć odbierana jest przez nas jako piekło, sąd, ogień. Myśli o śmierci powiązane są przez nas z paniką.

Autorka obala strach przed śmiercią. Podaje mnóstwo metod, dzięki którym będziemy w stanie komunikować się z Drugą Stroną. Znajdziemy tu także metodę stworzenia tabliczki ouija, techniki wróżebne i rytuały przywołania. Co jest ciekawe to to, że znajdziemy tu przedstawione metody, dzięki którymi nasza rodzina będzie mogła z nami rozmawiać, kiedy odejdziemy. Tak jak książki tego typu również i ta jest bogata w opowieści i historie z życia autorki. Na końcu książki znajdziemy także rytuał przywołania autorki, który szokuje. Ponadto znajdziemy opis testamentu życiowego, który musimy przygotować, aby nasi bliscy mogli z nami rozmawiać.

Autorka proponuje nam, aby włączyć śmierć jako stały element naszego życia. Wtedy nie będzie ona dla nas taka straszna, nie będzie powodem do zmartwień. Książka ta wydaje się być przemyślana w każdym szczególe. Prowadzi nas przez etapy poruszające zagadnienia związane z emocjami, przemyśleniami, zwyczajami i tradycją.  Książka ta jest poradnikiem ukierunkowanym na śmierć. Pokazuje jak spojrzeć na nią z innej perspektywy.


Ocena: 7/10
Za możliwość zrecenzowania książki 
dziękuję Wydawnictwu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz