piątek, 14 października 2016

149. "List" Richard Paul Evans

Autor: Richard Paul Evans
Tytuł: List
Wydawnictwo: Znak Literanova
Liczba stron: 320Evans potrafi pisać w taki sposób, aby czytelnik mógł czuć to co czują bohaterowie książki, przeżywa z nimi dane sytuacje i utożsamia się z bohaterami. "List" jest książką, która porusza trudny temat. Temat utraty dziecka. Rodzice żegnają się z istotą, której dali życie. Chowając ją do grobu chowają z nią cząstkę samych siebie, ale czy to może być powodem całkowitego zamknięcia do osoby, która dzieli z nimi tą tragedię?

MaryAnne, ukochana żona Davida Parkina postanawia wyjechać do Londynu na ślub brata. David nie spodziewa się, że jego żona zostawia go właśnie na zawsze. Przed kilkoma laty spotkała ich tragedia - w wyniku nieszczęśliwego wypadku zginęła ich trzyletnia córka. Ból po stracie dziecka nie zbliżył ich jednak do siebie. Uczucie, które do siebie żywili przed wypadkiem miało trwać wiecznie, teraz stopniowo wygasa. Targany różnymi emocjami David ucieka w wir pracy, zamykając się na ból zamyka jednocześnie swoje serce dla żony. Żona postanawia odejść od męża, nie znajdując w jego sercu miejsca dla siebie. Zostawia mu list, który dla Davida stanie się początkiem ogromnych zmian.

Odejście żony uświadamia Davida o przewartościowaniu swoich przekonań. Decyduje się on na zamknięcie drzwi do przeszłości, chce otworzyć się na miłość i na drugiego człowieka. Postanawia udać się do Chicago, aby odszukać matkę, która opuściła jego i jego ojca przed wielu laty i do tej pory jej nie widział. Po powrocie do Salt Lake na Davida czekają różne nie przyjemności, ku jego zaskoczeniu pojawia się także MaryAnne. Czy odnajdą wspólną drogę do szczęścia?

Powieść Evansa wywarła na mnie duże wrażenie, a wielu zapewne wzruszy do łez. Wywołuje ona także sporo skrajnych emocji, wręcz momentami bulwersuje. Chodzi tu głównie o to, aby w czasach, w których żyjemy każdy z nas znalazł miejsce dla siebie, odnalazł tę właściwą drogę. Historia naszych bohaterów porusza i pozostaje w pamięci na długi czas.


Ocena: 7/10
List [Richard Paul Evans]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE2 komentarze:

  1. Lubię książki Evansa, bo są emocjonujące i prawdziwe:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię emocjonalne lektury więc i w tej powinnam się odnaleźć. Kiedyś z pewnością to wypróbuję. Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń