piątek, 7 października 2016

143. "Prawo pierwszych połączeń" Agnieszka Tomczyszyn

Autor: Agnieszka Tomczyszyn
Tytuł: Prawo pierwszych połączeń
Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
Liczba stron: 240Każdy z nas ma jakieś marzenia, które chce spełnić. Na wiele z nich ciężko pracujemy, mimo że boimy się ryzyka. Wielu z nas wprost boi się zaryzykować, jeszcze wielu na zrealizowanie swoich marzeń pracuje latami. Nie wszystko w życiu przychodzi łatwo, ale im jesteśmy bliżej realizacji marzeń, tym bardziej jesteśmy szczęśliwsi.

Książka Agnieszki Tomczyszyn jest dla młodych ludzi, którzy często swoje dni spędzają bezczynnie. Jest dla nich motywacją, gdyż każdego straconego dnia nie da się odzyskać. Czytając tę książkę, możemy się zastanowić nad naszą drogą w życiu oraz tym, co tak naprawdę jest dla nas ważne.

Grupa licealistów z Zabrza spotyka się na letnim obozie językowym na Korsyce. Jest z nimi Jonasz, który niechętnie postanowił jechać na ten obóz. Jego rodzice są typowymi polonistami, którzy sprawili synowi prezent w postaci dwutygodniowego kursu językowego. Uważali oni syna za samotnika, dla którego najważniejszy jest tylko jego zespół garażowy. Kurs językowy stał się dobrą okazją, aby wyciągnąć go do ludzi.

Na wyjeździe Jonasz poznaje Ariela, Bean i Laurę. Na początku cała czwórka nie pała do siebie szczególną sympatią, Każdy z nich jakby pochodził z innej planety i miał własne życie. Można zadać sobie pytanie, czy coś ich łączy? Odpowiedź jest prosta - chęć zmiany czegoś w swoim życiu oraz własna, silna osobowość. Żadna przeszkoda nie jest im straszna do zdobycia celu i realizacji marzeń. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Spotyka ich wiele zabawnych sytuacji jednak nad wszystkim czuwają wychowawcy: Ping-Pong i Łydka, którzy nie pozwalają im na pełną swobodę. Po zakończeniu obozu licealiści wracają do Zabrza odmienieni. Nie tylko udoskonalili język obcy, ale też są zdolni do wprowadzenia zmian w swoim życiu.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Należy ona do tych mądrych książek, które dają motywacji do działania. Przy tej książce naprawdę przyjemnie spędza się czas. Książka skierowana jest głównie do młodzieży, ale starszy czytelnik także znajdzie przyjemność w jej czytaniu. Ogromną niespodzianką okazuje się zakończenie powieści, o czym musicie się sami przekonać.


Ocena: 9/10
Prawo pierwszych połączeń [Agnieszka Tomczyszyn]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINEZa możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję Wydawnictwu

1 komentarz: