wtorek, 4 października 2016

141. "Śpiączka" Graham Masterton

Autor: Graham Masterton
Tytuł: Śpiączka
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 336"Śpiączka" Grahama Mastertona po ukazaniu się na jego rodzimym angielskim rynku zebrała mnóstwo pozytywnych recenzji. Za sprawą Wydawnictwa Albatros "Community" pojawiła się w polskich księgarniach.

Michael i Natasha ulegają wypadkowi samochodowemu w rejonie Gór Kaskadowych. W momencie gdy wracali samochodem zostali staranowani przez inny pojazd. Michael po odzyskaniu przytomności budzi się w tajemniczej klinice, która znajduje się u podnóża malowniczo położonej Góry Shasta. Dowiaduje się, że bardzo długo przebywał w śpiączce, a po przebudzeniu doznał prawie całkowitej amnezji. Nie pamięta niczego ze swojej przeszłości, a na dodatek lekarze i jego rodzina mówią, że nazywa się Gregory Merrick.

Michael zostaje ulokowany w pobliskiej osadzie Trinity, gdzie będzie mieszkał z piękną i seksowną Isobel. Jego terapia trwa, a w miarę upływu czasu przypomina sobie szczegóły ze swojego życia. Z jakiegoś tajemniczego powodu nie podoba się to ani lekarzom, ani mieszkańcom osady. Wszystko tam owiane jest jakąś wyczuwalną tajemnicą. W życiu Michaela dochodzi bardzo szybko do nadnaturalnych wydarzeń.

Jeżeli ktoś oczekuje tutaj charakterystycznych dla Mastertona opisów brutalności i litrów krwi to niestety, ale będzie zawiedziony. Jego "Śpiączka" jest spokojna. Główny bohater stopniowo odkrywa prawdę o swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Fakty z jego życia wydają się być coraz bardziej nieprawdopodobne. Powieść zawiera małą nutkę melancholii. Ponadto czyta się ją dobrze i szybko, potrafi dobrze wciągnąć. Książka charakteryzuje się tym, że w większości są to dialogi, zabrakło trochę opisów miejsc, aby lepiej wczuć się w klimat osady Trinity.

Zadowoleni będą ci, którzy uwielbiają Mastetonowski seks. Autor zamieścił wtedy, kiedy trzeba pikantne opisy erotyczne, które są bardzo ekscytujące,

Książki nie można odbierać tylko w kategorii horroru, gdyż jest to mylące, ale także krzywdzące. "Śpiączka" to opowieść o utraconej miłości, stracie, które odbijają się echem autobiografii zmieniając samego Mastertona.


Ocena: 9/10

Śpiączka [Graham Masterton]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz