środa, 28 września 2016

138. "Wstyd" Helen Fitzgerald

Autor: Helen Fitzgerald
Tytuł: Wstyd
Wydawnictwo: Burda Książki
Liczba stron: 296


Autorka niniejszej książki jest autorem kilku bestsellerów, pracowała także jako kurator sądowy. Wychowała się w Australii, mieszka z mężem i dwójką dzieci w Glasgow.

Osiemnastoletnia Su razem ze swoją młodszą siostrą wyjeżdżają na upragnione wakacje na Majorkę, aby świętować zdaną maturę. Dziewczyny imprezują do ostatniej nocy, na której Su popełnia swój największy błąd w życiu. Do domu wraca tylko Leah.

Książka świetnie ukazuje problem jakim są mechanizmy wirtualne rządzące światem. Każdy może nagrać kompromitujący inną osobę film i opublikować go w internecie. Okazuje się, że prawo jest nieskuteczne i nie potrafi objąć ofiary ochroną. Poznamy jakie konsekwencje ma publikacja takiego filmu dla ofiary i jej najbliższej rodziny. Zobaczymy jak bardzo ludzie potrafią chełpić się brudami innych osób i ich osądzać.

Książka Helen Fitzgerald nie porusza łatwych spraw, jednak mimo to bardzo szybko się ją czyta. Skierowana jest ona przede wszystkim do starszej młodzieży, gdyż zawiera dosadne opisy. Synonim zabawy rozumianej przez współczesną młodzież jest bardzo dziwny. Picie, narkotyki, przygodny seks jest pakietem standardowym. Czytanie o tym może naprawdę przyprawić o dreszcze.

Znajdziemy tu także tematy odnośnie aborcji, przynależności rasowej. Wyraźnie jest także ukazana walka rodziców o swoje dzieci.


Ocena: 7/10

Wstyd [Helen  FitzGerald]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję Wydawnictwu

1 komentarz:

  1. Mam wrażenie, że to bardzo ciekawa propozycja czytelnicza, z pewnością zwraca uwagę na wiele spraw, wyczulając na pewne ich aspekty.

    OdpowiedzUsuń