wtorek, 20 września 2016

134. "Uwikłani. Obsesja" Laurelin Paige

Autor: Laurelin Paige
Tytuł: Uwikłani. Obsesja
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Liczba stron: 376
"Uwikłani. Obsesja" to kolejny tom cyklu "Uwikłani". Pierwszy tom przypadł mi do gustu, dlatego postanowiłem sięgnąć po kolejny.

Fikcyjny związek między Alayną a Hudsonem, z którym spotkaliśmy się w poprzedniej części stał się przeszłością. W tej części para jest ze sobą na poważnie i oficjalnie, mimo niechęci matki Hudsona do jego wybranki. Sytuacja ta dla nich z osobna jest dużym wyzwaniem. Alayna nadal pracuje w nocnym klubie Sky Launch należącym do Hudsona. Tak jak sama sobie zakładała za cel spełnia się zawodowo, jej kariera toczy się w zawrotnym tempie.

Przy czytaniu tej książki można zadać sobie pytanie, czy prawdziwa, beztroska miłość u boku mężczyzny, którego do końca się nie zna istnieje naprawdę? Hudson to mężczyzna, który jest niezastąpiony w łóżku, dający bezpieczeństwo, hojny. W tej części Alayna odkrywa kawałek przeszłości Hudsona, lecz jak się okazuje, to nie wszystko.

Alayna jest osobą, która za szybko przywiązuje się do mężczyzn. Kiedyś otrzymała sądowy zakaz zbliżana się do swojego byłego partnera. Ciekawe co by się stało, gdyby raz jeszcze pojawił się w jej życiu...

Autorka w drugim tomie cyklu poświęciła więcej uwagi psychologii bohaterów. Są oni specyficzni - są bardzo doświadczeni emocjonalnie, mają tajemnice z przeszłości, które gotowe są powrócić w najmniej oczekiwanym momencie.

Alayna Withers dawniej była osobą chorą psychicznie, prześladowcą, kobietą ogarniętą obsesją. Hudson z kolei był brutalem, który nie gnębił fizycznie. Zaspokajał się emocjonalnie wtedy, gdy niszczył życie kobietom, które znalazły się na jego drodze. Jedna chwila nieuwagi ze strony obojga wystarczy, aby wszystko pękło jak bańka mydlana.

Styl jakim posługuje się autorka książki jest wysublimowany. Nie znajdziemy tu języka wulgarnego, zwłaszcza w opisach scen łóżkowych, co sprawia, że książka trzyma poziom. Sceny erotyczne potrząsają wyobraźnią, Książka potrafi zaskoczyć i wciągnąć czytelnika.


Ocena: 8/10 Uwikłani. Tom 2. Uwikłani. Obsesja [Laurelin Paige]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

3 komentarze:

  1. Mam u siebie na półce i cenię sobie tę serię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię od czasu do czasu czytać książki w tych klimatach więc kiedyś może się skusze.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja właśnie skończyłam czytać :) bardzo irygująca propozycja, trzeba przyznać :D

    OdpowiedzUsuń