Popularne posty

Teraz czytam

Teraz czytam

Wkrótce!

Wkrótce!

Oceny

10/10 - Arcydzieło
9/10 - Rewelacja
8/10 - Bardzo dobra
7/10 - Dobra
6/10 - Niezła
5/10 - Średnia
4/10 - Ujdzie
3/10 - Słaba
2/10 - Bardzo słaba
1/10 - Nieporozumienie

Liczba odwiedzin

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy

środa, 14 września 2016
Autor: Dan Burstein, Arne de Keijzer
Tytuł: Tajemnice Inferno
Wydawnictwo: Astra
Liczba stron: 250

Do przeczytania tej książki skłoniła mnie chęć poznania jak bardzo Dan Brown nagina realia, jak naprawdę wygląda rzeczywistość. Odpowiedź znalazłem w tej książce, która ukazała się na polskim rynku za sprawą Wydawnictwa Astra. Trzeba przyznać, że to była bardzo dobra decyzja, gdyż książka ta uświadamia czytelnika o cop tak naprawdę chodzi w książce Browna.

Większość rozdziałów porusza problem związku Dana Browna z Dantem Alighieri, poruszane są podobieństwa budowy dzieł "Inferna" i "Boskiej Komedii", a także samej części "Piekła". Ponadto poznamy ich podłoże ideowe. Książka zawiera kilkanaście artykułów ludzi nauki z całego świata, którzy są zgłębieni z tematem.

Książa ta jest dowodem na to, że Dan Brown błędnie poparł w swojej książce koncepcję Paula Ehrlicha, która mówi, że ludzkość czeka kataklizm przeludnienia świata i trzeba podjąć działania, aby temu zapobiec. Według specjalistów takie podejście nie ma poparcia we współczesnych badaniach, gdyż zauważalny jest spadek przyrostu naturalnego, który powiązany jest z podniesieniem poziomu wykształcenia oraz wiedzy związanej z założeniem rodziny. Główny problem w "Inferno" nie ma więc poparcia w dzisiejszej demografii. Ciekawe jest także to, że w książce Brown przywołuje ruch transhumanistów, którego przedstawicielem jest Bertrand Zobrist.

Książka jest warta przeczytania, gdyż zawiera wartościowe informacje, które przedstawione są w ciekawy sposób.

Ocena: 8/10
Tajemnice Inferno [Dan Burstein, Arne de Keijzer]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

2 komentarze:

Upadły czy Anioł pisze...

Może się skusze z ciekawości, aby sprawdzić nagięte fakty :)

Agata Kądziołka pisze...

Średnio przepadam za Brownem :)