środa, 31 sierpnia 2016

123. "Dom kości" Graham Masterton

Autor: Graham Masterton
Tytuł: Dom kości
Wydawnictwo: Replika
Liczba stron: 288


Niezmiernie cieszy mnie fakt, że Wydawnictwo Replika nie poprzestaje na wydawaniu książek Mastertona. Oprawa książkowa tego wydawnictwa jest bardzo atrakcyjna. Okładki książek są dopracowane w najmniejszym szczególe. "Dom kości" jest nową edycją - przypomnienie starego tytułu, dodatkowo wzbogacone niespodzianką od pisarza.

Głównym bohaterem powieści jest John, młody mężczyzna, który pragnie zostać gwiazdą rocka wielkiego formatu. Ze względu na fakt, że wytwórnie muzyczne chwilowo odmawiają mu współpracy postanawia znaleźć pracę, by zdobyć środki na utrzymanie. Zatrudnia się w agencji nieruchomości, której właścicielem jest tajemniczy pan Vane. Posiada on listę specjalnych domów, których sprzedażą zajmuje się wyłącznie on sam. W jednym z jego domów policja odkrywa szczątki, dokładnie masę ludzkich kości, które zostały zamurowane w ścianach. John odkrywa, że ludzie wraz ze swoimi rodzinami mieszkający w tych domach zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Postanawia wyjaśnić tę zagadkę.

John wraz z grupą przyjaciół z pracy odkryją prawdę na temat linii ley, Druidach - starożytnej kaście kapłanów, Powoli wymierający Druidzi kazali grzebać swoje ciała wzdłuż linii ley, aby po śmierci mogli swobodnie podróżować. Domy pana Vane`a Druidzi odpoczywają, karmią się ludźmi, którzy w nich zamieszkają. Czy Johnowi uda się rozwiązać tę tajemniczą zagadkę? Jak wiele ludzi jeszcze musi zginąć, nim cała prawda ujrzy światło dzienne?

"Dom kości" jest powieścią, której akcja biegnie bardzo szybko, nie pozwala czytelnikowi na nudę, Zło czai się wszędzie i nie wiadomo w którym momencie się ujawni. Atmosfera tu panująca jest bardzo charakterystyczna dla twórczości Mastertona. Jednym słowem - znajdziemy tu wszystko, do czego przyzwyczaił nas ten brytyjski mistrz grozy.

Niniejsze wydanie zawiera mała niespodziankę. Dodatkowo w książce znajdziemy trzy opowiadania, które przyprawią nas o gęsią skórkę - "Szara madonna", "Pośpieszny potwór" i "Kształt bestii". "Dom kości" polecam każdemu fanowi grozy oraz twórczości Mastertona, jest to dobry sposób na klimatyczny wieczór.


Ocena: 9/10 Dom kości [Graham Masterton]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

1 komentarz:

  1. Bardzo lubię twórczość Mastertona, ale tej książki jeszcze chyba nie czytałam :)

    OdpowiedzUsuń