wtorek, 16 sierpnia 2016

116. "Masa o kilerach polskiej mafii" Artur Górski

Autor: Artur Górski
Tytuł: Masa o kilerach polskiej mafii
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 256


"Masa" czyli Jarosław Sokołowski i Artur Górski są duetem, których cykl książek "Masa o ... " przedstawia czytelnikom sekrety polskiej mafii.
"Masa" skruszony gangster, od 2000 roku jest świadkiem koronnym, który wcześniej należał do gangu pruszkowskiego, przyczynił się w dużym stopniu do jego rozbicia. Ta książka jest o ludziach, którzy na zlecenie mafii wykonywali wyroki śmierci.

"Masa o kilerach polskiej mafii" jest książką, która napisana jest na podstawie rozmowy nie tylko z Masą, ale także z innymi gangsterami: Generałem, Caro. Wbrew pierwszemu skojarzeniu nie spotkamy tutaj opisów egzekucji dokonywanych przez zabójców, lecz poznamy ich portrety, które kreślą w/w gangsterzy. "Masa" jako jedyny na początku stara się odpowiedzieć na pytanie, co mogło się dziać w głowie osoby, która zdecydowała się zostać zabójcą na zlecenie. Kreśli poniekąd jej profil psychologiczny. Opowiada także o tym, jak "starzy" czyli bossowie mafii wybierali killerów, którzy mieli współpracować z mafią.

Książka Artura Górskiego została podzielona na 21 rozdziałów, gdzie gangsterzy odsłaniają kulisy tych najgłośniejszych egzekucji oraz tych, które nie były aż tak spektakularnie opisywane przez media. W większości przypadków gangsterzy, z którymi rozmawia Artur Górski znali killera, dlatego opowiadają o nim coś więcej. Kilerami okazywali się być ludzie, którzy wyglądali jak typy spod ciemnej gwiazdy, a także tak, jakby nie byli w stanie skrzywdzić muchy. Nie dało się jednoznacznie stwierdzić po wyglądzie, że ten akurat gość jest killerem - przesympatyczni w towarzystwie, uprzejmi, a jednocześnie zdolni bez wahania pociągnąć za spust i zabić.

Warto także dodać, że "Masa" odnosi się także do książki "Mój agent Masa" oraz "Czego nie powie Masa o polskiej mafii". Jest to jego ciekawy wywód, ukazujący w jakim stopniu cała seria książek "Masa o..." zyskała popularność wśród czytelników. W książce nie zabrakło także nawiązań do poprzednich pozycji serii z powodu tematyki, m.in. "Masa o porachunkach polskiej mafii" z którą to książką jest najwięcej powiązań.

Książka rozjaśnia czytelnikom wyobrażenie na temat kilerów polskiej mafii. Nie jest ona wulgarna, ani także za nadto wciągająca, jednak da się ją czytać. To opowieść o kilerach działających na zlecenie mafii w czasach jej największej świetności.


Ocena: 8/10 Masa o kilerach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski  Masa  w rozmowie z Arturem Górskim [Artur Górski]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz