czwartek, 11 sierpnia 2016

112. "Masa o kobietach polskiej mafii" Artur Górski

Autor: Artur Górski
Tytuł: Masa o kobietach polskiej mafii
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 231


"Masa" to najbardziej znany polski gangster. Po objęciu programem świadka koronnego opowiada o swoim dawnym życiu. Dzięki jego zeznaniom udało się zamknąć część półświatka. Wraz z dziennikarzem Arturem Górskim stworzył cykl książek "Masa o...", w których możemy czytać o życiu gangsterów i ich powiązaniach.  W tym tomie przeczytamy o tym, jak można było zostać Miss Polski, o partnerkach w życiu gangsterów oraz o tym, jak sami obchodzili się z kobietami.

Wizerunek kobiet  opowieści Jarosława Sokołowskiego jest naprawdę straszny. Kogo z nas nie interesuje postać Al Capone? Przy opowieściach gangstera szczęka opada do samej podłogi tak samo jak wiadomości na temat Ala Capone. Książka wzbudza duże zainteresowanie, które nie kończy się aż do ostatniej strony.

Prostytucja, seks , zdrady. Zaskoczeniem okazał się fakt, że zdrada żony wśród gangsterów jest czymś dopuszczalnym. Jest dla nich pewną normą, regułą społeczną. Szokuje także samo podejście mężczyzn do kobiet. Poniekąd one same wiedziały co ich może spotkać, wiedziały, że ich ciało może być traktowane jak zabawka. Może się okazać, że po przeczytaniu tej książki nasza wiedza na temat kobiet polskiej mafii jest bardzo mała. Kobiety mafii wywalczyły swoją pozycję dzięki żądzy krwi, swojemu szaleństwu, czasami aż do przesady.

Całość napisana jest w formie wywiadu, co sprawia, że książkę sprawnie się czyta. Artur Górski zadaje pytania, Jarosław Sokołowski sprawnie na nie odpowiada. Zastanawiam się tylko, czy wszystko w tej książce jest prawdą, nie wszyscy mogą chcieć czytać o takim środowisku. W książce znajdziemy także fotografie, które przedstawiają sytuacje i osoby, o których jest mowa w książce. Daje ona do myślenia i pobudza czytelniczą wyobraźnię. Warto zaopatrzyć się w tą książkę, by pozyskać wiadomości na temat przestępczego półświatka i jego kobiet.


Ocena: 8/10 MASA o kobietach polskiej mafii [Artur Górski]  - KLIKAJ I SłUCHAJ ONLINE

1 komentarz:

  1. Mam w planach tę książkę i już nie mogę się doczekać, kiedy poznam jej ''zawartość''.

    OdpowiedzUsuń