piątek, 29 lipca 2016

105. "Piekielnie twarda sztuka" Christmas Abbott

Autor: Christmas Abbott
Tytuł: Piekielnie twarda sztuka
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 368


Lato to czas, w którym każdy z nas chce mieć zgrabną figurę, wysportowane ciało, aby okazale się prezentować. Christmas Abbott udziela porad dziewczynom, kobietom, ale do przeczytania tej książki głównie skłoniła mnie motywacja tej kobiety i chęć treningów zaszczepionych przez nagranie pewnego żołnierza marines. Żołnierz ten pokazał jej film, na którym dziewczyny podciągały się na drążku, zarzucały sobie sztangi. Były to zawodniczki CrossFit. Ich ciała były wspaniale zbudowane - właśnie to wszystko było bodźcem do działania dla Christmas.

Na czym polega ów CrossFit, o którym mowa? To program treningu kondycyjnego oraz siłowego, gdzie ćwiczenia wykonujemy intensywnie i bez przerw. Jak się można domyślić po tematyce książki, znajdziemy w niej motywujące hasła a także rady na temat żywienia, które muszę przyznać są dość szczegółowe - ale o to właśnie chodzi. Znajdziemy tu także wiadomości na temat cellulitu, nadwagi i diety. Autorka stara się także obalić mity na ten temat tkwiące w przekonaniach ludzi.

Książka jest fajna i bardzo ciekawa choć tylko i wyłącznie dla kobiet - to do nich zwraca się autorka książki. Opisuje sposób mający wyrzeźbić ich pośladki. Odnośnie pośladków... miałem wrażenie, że wszystko sprowadza się właśnie w stronę wyglądu tyłka, można się o tym przekonać już na samym wstępie. Lektura na ten temat w nadmiernej ilości może nie być przyjazna dla czytelnika i budzić niesmak i zatrzeć chęci do tego, co ma do przekazania.

Śledząc poszczególne rozdziały dowiadujemy się o życiu autorki, jej odkryciach i przeszkodach, które musiała pokonać po drodze, aby stać się tym, kim jest obecnie. Mamy także możliwość zapoznania się z jej autorskim planem odżywiania, w którym podaje określoną ilość białka, węglowodanów i tłuszczy. Najlepsze dieta w świecie CrossFitu to Paleo, dlatego jej własna się o nią opiera. Znaczna część książki została poświęcona na wyjaśnienie cegiełek odnośnie diety, gdyż system ten nie jest łatwy.

Kolejna część książki dotyczy samych treningów. Znajdziemy tu fotografie ćwiczeń oraz plany treningowe wyjaśniające w jaki sposób je wykonywać.

Książka Abbott może wnieść do życia codziennego kobiet wiele dobrego. Jest ona idealna dla tych kobiet, które chcą rozpocząć ćwiczenia lub już ćwiczą - zawsze do swojego treningu można dorzucić coś dodatkowego i nowego. Wszystko wyjaśnione jest w zrozumiały sposób, Jeżeli któraś z kobiet myśli o wspaniałej sylwetce to ta książka jest właśnie dla niej.


Ocena: 8/10

Lęk [Antoni Kępiński] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINEZa możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję Wydawnictwu


3 komentarze:

 1. Jakie niesamowite ciało na okładce *-*
  Chętnie po nią sięgnę, ponieważ uwielbiam CrossFit.
  Pozdrawiam
  http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Odchudzanie to faktycznie piekielnie trudna sztuka. Wiem to z własnego doświadczenia.
  Odnośnie pośladków - na tę część ciała mężczyźni zazwyczaj zwracają największą uwagę, toteż niektóre kobiety mają na tym punkcie hopla :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli to właśnie autorka jest na okładce - ma piękne tatuaże! Dobrze, że takie książki istnieją, bo są zapewne motywacją dla wielu kobiet :) Jednakże opisywanie w większości ćwiczeń tylko na tyłek odepchnęłoby mnie od tej lektury.

  OdpowiedzUsuń