poniedziałek, 18 lipca 2016

100. " Przygodnik 2016/2017. 365 dni dookoła świata z Nelą" Nela mała reporterka

Autor: Nela mała reporterka
Tytuł: Przygodnik 2016/2017. 365 dni dookoła świata z Nelą
Wydawnictwo: Burda książki NG
Liczba stron: 200

Jest to pięknie wydany, bogato ilustrowany kalendarz, w którym Nela zabiera nas w podróż po świecie przez okrągły rok. W każdym miesiącu odwiedzimy inny kraj, a Nela opowie nam co się wtedy w nim w danym dniu dzieje. Przeżyjemy różne festiwale, święta i zjawiska przyrodnicze.

Jest to kalendarz wydany specjalnie dla dzieci w wieku szkolnym, aby w formie zabawy zdobyli przyrodniczą wiedzę. Jest kolorowy, merytoryczny i co najważniejsze bardzo podróżniczy.

Na samym początku mamy w nim plan lekcji. Każdy miesiąc poprzedzają pytania Neli o brakujące informacje, które dziecko musi uzupełnić. Jest to świetny sposób do nauki geografii bez zmuszania do tego dziecka. Na notatki także znajdziemy bardzo dużo miejsca. Nela dzieli się naprawdę wieloma ciekawostkami.

Kalendarz pewnie bardziej spodoba się dziewczynkom. Jest bardziej "babski". Jedynym minusem jest chyba to, że nie mamy w nim informacji o tym, kim jest sama Nela. W takim przypadku pozostaje nam odszukanie wiadomości na jej temat w internecie.

Taki kalendarz można dać dziecku jako prezent, dzieciaki na pewną będą zachwycone.


Ocena: 8/10

2 komentarze:

  1. Mialam trochę takich kalendarzy xd zwykle przez tydzień je uzupelnialam a potem rzucalam w kąt, ale przez ten pare dni fajnie się sprawdzaly ;)
    drewniany-most.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Ooo czuję się zaciekawiona :)

    OdpowiedzUsuń