wtorek, 28 czerwca 2016

90. "Religia krwi" Adam Peterson

Autor: Adam Peterson
Tytuł: Religia krwi
Wydawnictwo: E-bookowo
Liczba stron: 566Marzyłeś kiedyś o odkryciu prawdziwego skarbu? Jeśli wierzyć legendom, na ziemi są jeszcze miejsca, gdzie są ukryte skarby. Podjąłbyś się ich odnalezienia? Jeśli marzą Ci się bogactwa i już pakujesz walizkę to zaczekaj chwilę. Musicie przeczytać tę książkę, w której znajdziecie opowieści o ukrytych skarbach, tajnych organizacjach, których antyludzkie plany trzeba pokrzyżować.

"Religia krwi" jest powieścią napisaną przez dwóch autorów, którzy kryją się pod pseudonimem Adam Peterson. Jak już pewnie się domyśliłeś jest to powieść akcji, więc brutalne epizody nie powinny być zaskoczeniem. Pojawiają się tu także strony ukazujące czystą, rodzącą się dopiero miłość, a także wspaniałą męską przyjaźń. Powieść napisana jest w sposób, który wciąga do lektury już od pierwszych stron. Akcja zaczyna się w latach 70., kiedy ojciec głównego bohatera (wysoki rangą oficer UB) zabija swoją żonę i próbuje zabić dziecko. Poszukiwanie przyczyn tego czynu stanowią podłoże powieści. Następnie akcja powieści przenosi się w czasy współczesne do Polski, Niemiec, momentami do Szwajcarii a nawet na wzgórze Golan.

Głównym bohaterem powieści jest Robert Borowski, który z okazji swoich urodzin dostaje od swoich kolegów prezent - opłacone zlecenie dla detektywa, który ma znaleźć jego rodziców, których nie zna, wychowywał się w domu dziecka. Robert odkrywa swoją tożsamość ścierając się jednocześnie z tajną niemiecką organizacją jeszcze z czasów II wojny światowej, oraz ze wszystkimi służbami jakie chyba tylko są możliwe - MOSAD, ABW, FSB. Poznaje także swoją miłość. Robert jest młodym lekarzem, który pisze wiersze, a jego jedyną rozrywką są wypady z przybranymi braćmi do pobliskich lokali. Kto by pomyślał, że jego mało interesujące i atrakcyjne życie zamieni się w starcie z wywiadami świata, gdy koledzy pomogą mu odkryć przeszłość poprzez opłacenie detektywa. Czy Robert odnajdzie Świętą Włócznie, która ma pomóc faszystom w przywróceniu porządku świata? Wywiady rosyjskie, polskie i żydowskie uważają, że przyczyną prawdziwej intrygi są skarby zrabowane podczas II wojny światowej a trop prowadzi na Góry Sowie, czy mają rację? Jak zakończy się cała ta farsa?

Nie brakuje tu dosadności sformułowań i dowcipu, którym wykazują się autorzy. Książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Autorzy wykazali się ciekawym pomysłem na książkę, którą można porównać do twórczości Jolanty Marii Kalety. Pełno tu tajemnicy i czuje się ducha przeszłości. Ci, którzy lubią napięcie, dreszczyk emocji i skarby, grę wywiadów muszą mieć tę książkę w swoich rękach. Polecam.


Ocena 9/10
Religia krwi [Adam Peterson]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję Wydawnictwu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz