poniedziałek, 27 czerwca 2016

89. "W mroku miasta. Tajemnice" Magdalena Rewers

Autor: Magdalena Rewers
Tytuł: W mroku miasta. Tajemnice
Wydawnictwo: E-bookowo
Liczba stron: 531


Wampiry mające tysiące lat we współczesnej Polsce? Wiedziałem, że w Poznaniu mogą dziać się różne rzeczy, ale żeby wampiry? Za sprawą Magdaleny Rewers jest to możliwe. Jest to kolejna książka o wampirach na naszym rynku. Czy w tym temacie można jeszcze napisać coś ciekawego?

Na początek przeniesiemy się w czasy Mieszka I, kiedy to wszystko się zaczęło. Wśród wyprawy drużyny wojów znajduje się Bogusław - nasz główny bohater. Zauroczony zostaje przez piękną kobietę - Jagienkę, następnie zostaje zamieniony w wampira. Tworzy z nią namiętny związek aż do jej śmierci. Następnie przenosimy się w czasy współczesne, do Poznania. Tutaj żyje Bogusław, wynajmuje piękny apartament, pracuje jako kierowca taksówki na nocnych zmianach. Niespodziewanie w jego życie wkroczy rudowłosa piękność - Kaśka, która jest rozwódką i ma dwójkę dzieci. Jadąc taksówką, wampir omal nie potrąca Kaśki na ulicy. Wściekły daje jej reprymendę i spodziewa się kłótni ze strony kobiety. Jednak ta dziękuje mu, że w porę udało mu się wybrnąć z tej sytuacji. Bogusław jest tym zdziwiony i od tj chwili tak naprawdę Kaśka nie  opuszcza jego myśli. Późniejsze przypadkowe spotkanie tej dwójki w dyskotece tylko potęguje obsesję wampira.

Czy Bogusław i Kaśka mają szansę na bycie razem? Czy wampir zdolny jest zawalczyć o miłość?

Bardzo ciekawym pomysłem jest powiązanie tutaj tematu wampiryzmu z zagadką kryminalną i zabójstwami. Ten z pozoru banalny zabieg sprawił, iż ta książka wyróżnia się od innych, powiązanych z tą tematyką. Jest mnóstwo książek o wampirach żyjących we współczesności i zakochujących się w człowieku. Ten temat naprawdę się już przejadł. Jest to pierwszy tom tej serii, ale myślę, że z ciekawości warto by było zajrzeć do kolejnych. Dla fanów gatunku jest to książka idealna, lecz myślę, że przeciętny czytelnik nie do końca dostanie to, czego oczekuje.


Ocena: 7/10
W mroku miasta. Tajemnice [Magdalena Rewers]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINEZa możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję Wydawnictwu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz