poniedziałek, 20 czerwca 2016

85. "Spacerem po Londynie" Sara Calian

Autor: Sara Calian
Tytuł: Spacerem po Londynie
Wydawnictwo: Burda Książki
Liczba stron: 192


"Spacerem po Londynie" jest dobrym przewodnikiem dla tych, którzy są po raz pierwszy w Londynie lub mają zbyt mało czas, aby zatrzymać się w nim na dłużej. Książka napisana jest w taki sposób, aby każdy znalazł swoją opcję w ramach indywidualnej potrzeby.

Książka podzielona jest na cztery części. Pierwsza to wstęp, gdzie znajdziemy informacje ogólne na temat Londynu oraz ogólną koncepcję przewodnika - to z czego słynie Londyn. W części drugiej mamy możliwość zwiedzenia Londynu w ekspresowym tempie - bo zaledwie w jeden dzień. Mamy tutaj do zwiedzenia najważniejsze zabytki Londynu. Możemy także wybrać opcję rozszerzoną - weekend w Londynie - to opcja dla tych, którzy właśnie mają troszkę więcej czasu. Osobiście wiem, że ciężko jest zwiedzić wszystko w Londynie w dwa dni, zwłaszcza przy dużym natężeniu ruchu. Zwiedzić cały Londyn w jeden dzień jest po prostu rzeczą niemożliwą, dlatego autorka proponuje nam tylko najważniejsze i najciekawsze atrakcje. Jest tutaj szeroko omówiona rozrywka, której możemy doświadczyć odwiedzając to piękne miasto. Jest też opcja do zwiedzenia stolicy Wielkiej Brytanii z dziećmi. Każdy znajdzie coś dla siebie. W trzeciej części mamy omówione miasta, w ostatniej czwartej - informacje praktyczne oraz spis hoteli.

Książka napisana jest bardzo dobrze - jasno i klarownie. Zawiera sprecyzowane informacje, które pomogą nawet laikowi odnaleźć się w tak dużym mieście. Wszystkie niezbędne informacje mamy w jednej książce. Autorka włożyła duży wysiłek, aby napisać tak dobry przewodnik.


Ocena: 9/10
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję Wydawnictwu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz