czwartek, 16 czerwca 2016

84. "Prawo krwi" Tess Gerritsen

Autor: Tess Gerritsen
Tytuł: Prawo krwi
Wydawnictwo: Harper Collins
Liczba stron: 304


Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Tess Gerritsen. Obawiałem się, że książka nie przepadnie mi do gustu ze względu na reklamy książki, na które natknąłem się w internecie. Postanowiłem to jednak sprawdzić. Jest wiele głośnych nazwisk autorów a na ich książki informacje typu "Bestseller New York Timesa", " Najpopularniejszy...", "Nagradzany..." etc. Często takie książki są nad wyraz reklamowane. Na szczęście z "Prawem krwi" tak nie było, choć książka rewelacyjna nie jest.

Willy Maitland zrobi wszystko, aby dowiedzieć się prawdy o swoim ojcu - pilocie Air America- czy rzeczywiście zginął w katastrofie lotniczej w Wietnamie - obiecała to umierającej matce. Za wszelką cenę chce dotrzymać słowa. Musi odnaleźć ciało ojca. Wokół tego lotu panuje tajemnicza zmowa milczenia. Okazuje się, że informacje na ten temat nawet po latach są tajemnicą państwową i są chronione przez wpływowe osoby. Willy jest tak uparta i zawzięta, że nie zważa na to, iż w miarę zagłębiania się w temat tego lotu ściąga na siebie coraz większe niebezpieczeństwo. Jedyną pomocną dłoń wyciąga do niej antropolog - były żołnierz armii amerykańskiej. Maitland boi się mu zaufać.

Czy Willy znajdzie kogoś w Wietnamie, kto jest w stanie opowiedzieć jej o feralnym locie? Kim okaże się tajemniczy pasażer samolotu, którego istnienia każdy zaprzecza? Kolejne pytania mnożą się, a uzyskanie na nie odpowiedzi staje się coraz trudniejsze.

W niniejszej książce mamy dwa główne wątki - wątek miłosny, który rozwija się równolegle do wątku sensacyjno - kryminalnego. Ten drugi jest o wiele ciekawszy, trzyma czytelnika w napięciu, wiele ludzkich żyć jest zagrożonych, a na dodatek autorka potęguje napięcie. Akcja jest wartka, fabuła dobra. Interesująca jest para głównych bohaterów co sprawia, że warto przeczytać tę książkę.


Ocena: 7/10 Prawo krwi [Tess Gerritsen]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz