wtorek, 14 czerwca 2016

82. "Inna niż wszystkie" Joshilyn Jackson

Autor: Joshilyn Jackson
Tytuł: Inna niż wszystkie
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Liczba stron: 350Główna bohaterka książki Paula Vauss nie miała lekkiego dzieciństwa. Dzieciństwo to spędziła w ciągłej podróży razem z matką Kai, która była młodą, zbuntowana hipiską. Zafascynowana była hinduizmem i buddyzmem, lubiła opowiadać Pauli o hinduskich bogach.
Paula jako dorosła kobieta zostaje prawniczką, której specjalnością są rozwody. Jest bardzo błyskotliwa i inteligenta. Nie ma dzieci ani męża, ma tylko byłego chłopaka Zacha Birdwine`a, któremu lubi zlecać trudne sprawy.

Gdy Paula miała jedenaście lat, w jej życiu wydarzyło się coś, co na zawsze je zmieniło. Paula miała przy sobie narkotyki, przez co jej matka trafiła do więzienia. W związku z czym Paula trafiła do rodziny zastępczej. Kai w więzieniu urodziła dziecko, które oddała do adopcji, jako matka chciała jego dobra. Po wyjściu z więzienia Paula ponownie trafia pod jej opiekę, jednak do czasu. Po ukończeniu pełnoletności Paula zrywa wszelkie kontakty z matką i zaczyna samodzielne życie. Co miesiąc jednak wysyła matce czek targana wyrzutami sumienia za jej więzienie i oddane do adopcji dziecko. Wysyłanie czeku jest jedyną formą kontaktu między matką i córką. Pewnego dnia staje się coś niespodziewanego, otóż wysłany czek wraca do Pauli z wiadomością od matki. Wiadomość nie jest zbyt dobra. Paula dowiaduje się, że jej matka jest bardzo chora i zostało jej kilka miesięcy życia.

Nie długo po tej sytuacji Paulę odwiedza Julian, jej przyrodni brat. Jego rodzice adopcyjni zmarli a on po ich śmierci chce odszukać swoją biologiczną matkę. Paula postawia mu pomóc zanim matka umrze. Dołącza się do nich Zach, do którego Paula żywi uczucie, jednak boi się o tym rozmawiać.

Matka Pauli umiera nim rodzeństwo zdąży ją odnaleźć. Jednak czeka na nich ogromna niespodzianka, okazuje się, że mają jeszcze jedną siostrę. Hana ma dziesięć lat i również w między czasie trafiła do rodziny zastępczej. Paula chce legalnie zaopiekować się młodszą siostrą.

Książka jest naprawdę bardzo ciekawa i poruszająca. Jest to książka o miłości matki do córki i odwrotnie. Pokazuje, że miłość czasami bywa trudna do takiego stopnia, że rodzi problemy, z którymi często ciężko sobie poradzić. Jest to książka o takiej miłości, która również daje siłę, aby sobie wybaczyć na resztę życia.


Ocena: 9/10

Inna niż wszystkie [Jashlyn Jackson]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki 
dziękuję Wydawnictwu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz