sobota, 4 czerwca 2016

78. "Zabawy z Nelą. Tajemnice i zagadki"

Autor: Nela
Tytuł: Zabawy z Nelą. Tajemnice i zagadki
Wydawnictwo: Burda NG Polska
Liczba stron: 108


Nela jest najmłodszą reporterką świata. Swoją pierwszą książkę wydała już w wieku ośmiu lat - "10 niesamowitych przygód Neli", w których opisane są jej podróże. Odwiedziła wiele krajów na świecie, m.in. Zanzibar, Etiopię, Malezję, Kambodżę, Peru, Chile, Indonezję. Prowadzi w telewizji swój program - "Nela Mała Reporterka", gdzie prezentuje najmłodszym ciekawostki z całego świata. Jej idolem jest Steve Irwin - podróżnik, przyrodnik, prezenter programów przyrodniczych.

W tej książce dla dzieci Nela zabierze czytelnika we wspaniałą podróż po świecie. Jest to najwspanialsza przygoda jaką może przeżyć dziecko czytając właśnie takie książeczki. Są tu różne ciekawostki na temat świata - zwierząt, największych budynków świata, roślin etc. prezentowane w formie zabawy i nauki jednocześnie. Nela zdradzi wiele ciekawostek i tajemnic - jedną z nich będzie to, że nie tylko ludzie pobijają rekordy. W tej książce znajdziemy informacje, kto i w jakiej dziedzinie stał się rekordzistą świata. Czekają do rozwiązania zagadki i szyfry, aby je złamać.

Książka ta uczy dziecko wielu dziedzin: geografii - nazwy państw trzeba połączyć z ich flagami; matematyki - wysokość największych budynków świata w formie zabawy etc. Znajdziemy tu także krzyżówki, rebusy, kolorowanki, puzzle, wykreślanki, zabawy na spostrzegawczość i wiele innych ciekawych edukacyjnych zabaw.

Książka jest dobrą formą nauki i zabawy dla najmłodszych. Nela w ciekawy i barwny sposób zabiera dzieci na przeżycie wspaniałej przygody ze zwierzętami, roślinami całego świata. Zabawy urozmaicane są jej ciekawymi informacjami odnośnie danego tematu, który są łatwo przyswajalne dla najmłodszych. "Zabawy z Nelą" są jak najbardziej godne polecenia dla najmłodszych.


Ocena: 8/10
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki 
dziękuję Wydawnictwu

2 komentarze:

  1. Myślę, że najmłodszej z rodzeństwa bardzo by się spodobała ta książka ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda mi to na polski odpowiednik Dory:)

    OdpowiedzUsuń