środa, 1 czerwca 2016

76. "Chciwość" Marta Guzowska

Autor: Marta Guzowska
Tytuł: Chciwość
Wydawnictwo: Burda książki
Liczba stron: 350


Najlepsze książki kryminalne to takie, w których główny bohater da się lubić, bezpośrednio wyraża swoje zdanie i emocje. Mile widziane jest także poczucie humoru. To jest przynajmniej taka moja opcja dobrego kryminału, a czy znalazłem to w książce Marty Guzowskiej?

Simona Brenner jest archeologiem z prawdziwego zdarzenia. Interesują ją znaleziska z dawnych okresów, na których zna się po mistrzowsku. Praca archeologa nie przynosi jej zbyt dużo dochodów, dlatego Simona posiada jeszcze jeden fach... jest znakomitą złodziejką. Sprzedaje zrabowane dzieła sztuki za potężne pieniądze tłumacząc to tym, iż ratuje je od zapomnienia.

Chciwość kieruje ją do zrealizowania zlecenia, do którego uważnie się przygotowuje - ma ukraść diadem ze skarbu Priama. Simona jest jedyną osobą, która potrafi też rozróżnić jego oryginał od kopii, która znajduje się w rosyjskim muzeum. Chce wcielić swój plan w życie i pewna siebie wyjeżdża do Turcji. Sprawy przybierają zły obrót, kiedy podczas wykopalisk w Turcji w tajemniczych okolicznościach znika jej kochanek - Ivan. Porywacze wysyłają jej jego kciuk...
Od tego momentu zaczyna się prawdziwa przygoda Simony, którą naprawdę polubiłem mimo tego, czym się dodatkowo zajmuje. Jest postacią pełna wigoru, zdeterminowania, zuchwałości i zaradności.

Czytanie o przygodach Simony dostarczyło mi wiele przyjemności. Nie obawiałem się o jej losy. Wręcz przeciwnie. Wiedziałem, że się wszystko uda. Dodam, że historia o skarbie Priama i złotej biżuterii Heleny Trojańskiej jest po części prawdziwa. Dodatkowo autorka książki akcję osadziła w realiach Troi co jest satysfakcjonujące. Można pomarzyć, aby zobaczyć na prawdę ten diadem w Muzeum Puszkina.

"Chciwość" czyta się bardzo przyjemnie. Nie oderwałem wzroku od książki dopóki nie skończyłem jej czytać, co jest dowodem na to, że książka mocno wciąga. Koniec jest trochę przewidywalny, ale to w niczym książce nie ujmuje. Ciekawy jestem jak potoczą się losy Simony w kolejnym tomie, który na pewno trafi w moje ręce.


Ocena: 9/10 


Chciwość [Marta Guzowska]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję Wydawnictwu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz