niedziela, 24 kwietnia 2016

59. "Antykiler 2" Danił Korecki

Autor: Danił Korecki
Tytuł: Antykiler 2
Wydawnictwo: Feeria
Liczba stron: 504
Powracamy do Tichodońska, miasta przestępców. Wybucha w nim wojna o strefy wpływów. Zakonspirowany gang coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność. W drugiej części "Antykillera" do Tichodońska przyjeżdża grupa czeczeńskich terrorystów, która ma zamiar zabić oficerów służb specjalnych. Sprawca podwójnego morderstwa jest poszukiwany przez wydział karny, oddział do wykonywania wyroków śmierci dostaje rozkaz niezgodny z prawem. W centrum tego wszystkiego znajduje się podpułkownik milicji, zwany Lisem, który będzie musiał powstrzymać falę zbrodni.

Często sięgając po drugi tom powieści zastanawiamy się, czy będzie lepsza od pierwszej, może gorsza, a może na jednym poziomie? Danił Korecki napisał dwie części "Antykillera" na wysokim poziomie. Można przypuszczać, że przedstawiony w tej książce świat przestępczy (jego doskonała znajomość) po części zaczerpnięty jest z rzeczywistości - Danił Korecki jest byłym milicjantem.

Po przeczytaniu pierwszego tomu, miałem ochotę natychmiast przeczytać pierwszy. Jak się okazało - nie zawiodłem się. Podczas czytania nie było czasu na nudę. Korecki napisał książkę w taki sposób, że dosłownie każda jej kartka jest potrzebna. Nie ma tu rzeczy wymyślonych rodem z science fiction, ale realia prawdziwej rzeczywistości, którą do dziś możemy właśnie zaobserwować we współczesnej Rosji, choć może w mniejszym stopniu.

Książkę polecam tym, którzy są głodni adrenaliny, ciągłej akcji oraz tym, którzy chcą poznać prawdziwe realia grup przestępczych.Ocena: 9/10

Antykiler 2 [Danił Korecki]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję Wydawnictwu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz