sobota, 23 kwietnia 2016

58. "Antykiler" Danił Korecki

Autor: Danił Korecki
Tytuł: Antykiler
Wydawnictwo: Feeria
Liczba stron: 650

Powieść Daniła Koreckiego to jedna z najbardziej popularnych książek w Rosji. Wyprzedała się aż w 5 milionach egzemplarzy. Film na jej podstawie stał się kultowy. Akcja książki jak możecie się domyśleć rozgrywa się w Rosji. Lata 90. XX wieku, gdzie panuje przemoc i bezprawie. Przykaukaskie miasto Tichodońsk jest brawdziwym rajem dla złodziei. Działa tutaj bardzo dobrze zorganizowana grupa. Ma ona swój kodeks i do osiągnięcia swoich celów zdolna jest wykorzystać wszelkie środki. Tak jak we włoskim stylu mafii sędziowie są przekupywani, policja jest zastraszana, mimo to każdy z nich może zginąć.


Przedstawiony świat jest bardzo brutalny, krew się leje bardzo często. Ludzie niepodporządkowujący się tej bezlitosnej grupie często giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Kobiety traktowane są jak rzecz, nie istnieje tutaj żaden kodeks honorowy. Każdy ma los we własnych rękach i albo będzie współpracował z mafią, albo zginie.

Bez reszty wciągnął mnie wątek Mistrz, któremu powierzono trudne zadanie. Opisywanie jego przygotowań przez autora książki spowodowało, że czytelnik zastanawia się czy mu się uda, czy poniesie klęskę. Przeżywamy każdą minutę jego działań jak w realnym świecie. Wszystko i wszyscy jest jak najbardziej autentyczne.

Korecki świetnie odzwierciedlił także milicję. Jej problem poradzenia sobie z bandytami i obecną w jej szeregach korupcję. Książkę polecić mogę każdemu, kto nie boi się brutalności i bezwzględności.


Ocena: 9/10


Antykiler [Danił Korecki]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki 
dziękuję Wydawnictwu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz