wtorek, 19 kwietnia 2016

57. "Oślepiona" Tina Nash

Autor: Tina Nash
Tytuł: Oślepiona
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 330


"Oślepiona" jest biograficzną książką Tiny Nash, której historię może znasz z wiadomości.
Przemoc wobec kobiet nie zdarza się często, lub być może większość kobiet milczy bo boi się oprawcy. Tak było z Tiną dopóki nie wydarzyła się tragedia.

Tina samotnie wychowuje dwójkę dzieci. W momencie gdy poznajemy autorkę tej książki jej życie jest jeszcze szczęśliwe i poukładane. Cała sytuacja ulega zmianie, gdy na jej drodze staje Shane. Na początku wszystko jest normalnie, jak w związku. Później z biegiem czasu ataki Shane`a stają się coraz częstsze, a Tina myśli sobie, że to nic, że on się zmieni, że to tylko chwilowe bo go kocha. Dzieją się takie rzeczy, których człowiek nie może pojąć i zrozumieć. Shane jest dobrym manipulatorem. Potrafi wykorzystać naiwność i miłość Tiny. Ona z miłości chroniła go przed policją.Tina przeżywa coraz większy ból. W domu Tiny częste wizyty zaczyna składać policja, a jej rodzina jest bezradna, ponieważ Tina cały czas wierzy w zmianę Shane`a. Tak bardzo go kocha, że nie chce od niego odejść mimo zadawanego bólu. Nie zdaje sobie ona sprawy z tego, że najgorsze dopiero ma nadejść, już nigdy nie zobaczy swoich dzieci. W czasie jednego z ataków Shane katuje ją dwanaście godzin, potem wbija palce w jej oczy i zostawią ją leżącą na podłodze samą i cierpiącą. W domu są jej dzieci.

Po tej tragedii Tina musi się na nowo nauczyć żyć. Musi poznać świat jako osoba niewidoma.  Musi się także w sobie pozbierać i doprowadzić do ukarania sprawcy.

Czytając tę książkę zastanawiałem się nad tym, jak bardzo musiała ona kochać Shane`a, że wybaczyła mi tyle krzywdy. Czy była aż tak łatwowierną kobietą? Przecież ma dzieci które mogła narazić na takie samo niebezpieczeństwo. Tacy ludzie jak Shane`a się nigdy nie zmieniają, a niestety na tym świecie tacy żyją. Tina spisując swoją historię dała szansę na to, by inne kobiety, które są w takiej sytuacji miały oczy otwarte i nie popełniły takich błędów jak ona. Książka budzi bardzo duże emocje i czyta się ją z zapartym tchem. Czytelnik jest w ciągłym napięciu śledząc losy Tiny. Przecież to wydarzyło się na prawdę, a brzmi jak scenariusz z filmu. Jest to książka momentami przerażająca i wstrząsająca. Warto ją przeczytać bo przemoc domowa jest aktualnym tematem w dzisiejszych czasach.


Ocena: 8/10


Oślepiona [Tina Nash]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję księgarni1 komentarz:

  1. Tragiczne jest to, że takie rzeczy się dzieją. Takie książki uświadamiają nam, jakie mamy szczęście w życiu...

    OdpowiedzUsuń