Popularne posty

Teraz czytam

Teraz czytam

Wkrótce!

Wkrótce!

Oceny

10/10 - Arcydzieło
9/10 - Rewelacja
8/10 - Bardzo dobra
7/10 - Dobra
6/10 - Niezła
5/10 - Średnia
4/10 - Ujdzie
3/10 - Słaba
2/10 - Bardzo słaba
1/10 - Nieporozumienie

Liczba odwiedzin

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy

czwartek, 7 kwietnia 2016
Autor: Christophe Mauri
Tytuł: Matt Hidalf. Błyskawica widmo
Wydawnictwo: Znak Emotikon 
Liczba stron: 352

"Matt Hidalf. Błyskawica widmo" jest pierwszym tomem przygód jedenastoletniego rozrabiaki. Matt posiada cechy negatywnego bohatera - egoizm, zbytnia pewność siebie. Chce on wejść w skład uczniów Akademii Elity i zostać wojownikiem. Akademia ta zrzesza najzdolniejszych, dlatego Matt postanawia dostać się tam podstępem. Autor przypisując mu negatywne cechy sprawił, iż z większą zaciętością obserwujemy przygody tego młodzieńca.

Akcja książki rozgrywa się w Gwiezdnym Królestwie, rządzonym przez króla, który poślubił bezzębną wiedźmę. Tak, dobrze czytacie, a to wszystko za sprawą Matta. Oprócz władcy Królestwa poznajemy także jego rodziców i trzy siostry: Złotą, Srebrną i Miedzianą. Opisy wymyślonego świata rzez Christophe`a Mauriego nie są skomplikowane ani długie. Czytając jego przygody ma się ochotę na sięgnięcie po kolejny tom.

Przygody Matta można porównać do Harry`go Pottera. Książka napisana jest w taki sposób, że szybko i z łatwością się ją czyta. Znajdziemy tu sporą dozę humoru, tajemnic z przeszłości, które mogą wpłynąć na teraźniejszość. Książka ta jest nie tylko skierowana do młodszych czytelników. Wręcz przeciwnie. Każdy, kto po nią sięgnie nie będzie żałował przeznaczonego na nią czasu.


Ocena: 9/10


Matt Hidalf. Błyskawica Widmo [Christophe Mauri]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję Wydawnictwu

0 komentarze: