poniedziałek, 4 kwietnia 2016

51. "Księga zdrowia mózgu" dr David Perlmutter, Carol Colman

Autor: dr David Perlmutter, Carol Colman
Tytuł: Księga zdrowia mózgu
Wydawnictwo: Vital
Liczba stron: 384Jak powszechnie wiadomo mózg jest naszym głównym organem zarządzającym. Odpowiada on za nasze życie. Jeżeli będziemy o niego dbać to będziemy się mogli lepiej skoncentrować, nasza pamięć się poprawi oraz będziemy odporniejsi na choroby. Jak dbać o nasz mózg powiedzą nam dwaj bestsellerowi autorzy "New York Timesa" - David Perlmutter oraz Carol Colman.

Książka podzielona jest na trzy części. Poznamy sposoby na zbudowanie zdrowego mózgu, radzenie sobie z jego chorobami oraz zrozumiemy czynniki ryzyka oraz poznamy diety i programy dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Część pierwsza opisuje czynniki, które zagrażają naszemu mózgowi - pogarszają kondycję umysłową, co w konsekwencji prowadzi do chorób neurologicznych. Ciekawostką jest zamieszczona w tej części ankieta, która po wypełnieniu pozwala czytelnikowi ocenić stan zdrowia własnego mózgu. Część druga natomiast poświęcona jest odbudowie jego zdrowia. Zawiera wskazówki, propozycje ćwiczeń oraz przepisy na dania, które ożywią pracę naszych komórek. W tym rozdziale zamieszczone zostały plany żywieniowe (odpowiadające wynikom z ankiety z pierwszej części książki), a także cztery badania, które sami możemy wykonać w domu. W ostatniej trzeciej części znajdziemy poradę, jak sobie radzić ze specyficznymi chorobami mózgu. Ta część przeznaczona jest dla osób, u których zdiagnozowano choroby neurologiczne. Opisane są tu programy terapii hamujące postęp choroby.

Choroby neurodegeneracyjne działają w taki sposób, że człowiek nie potrafi rozpoznać najbliższych. Metody zawarte w niniejszej książce pozwalają skorzystać ze znakomitego programu przywracania zdrowia mózgu i cofania skutków choroby. Wiele osób, które skorzystało z rad profesjonalistów przekonało się do ich koncepcji.

Ocena: 9/10Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję Wydawnictwu 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz