sobota, 2 kwietnia 2016

49. "Kwantowy umysł" prof. Amit Goswami

Autor: prof. Amit Goswami
Tytuł: Kwantowy umysł
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 304
Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z potęgi umysłu. Jest ona ogromna i pozwala na osiągnięcie celu poprzez zmianę sposobu myślenia. Jak to działa? To proste. Zakładamy sobie np. powrót do zdrowia lub osiągnięcie materialnego celu, następnie w dokładny sposób obrazujemy to sobie w umyśle, prowadzimy do ich urzeczywistnienia. Dzieje się tak, ponieważ informacje przekazywane są do naszej podświadomości, następnie przeobraża je w rzeczywistość. Ludzki mózg pozostaje jedną z największych zagadek. Choć co jakiś czas ogłaszane są przełomowe odkrycia dotyczące tego jednego z najważniejszych narządów, to wciąż stawia on przed nami nowe pytania.

Profesor Amit Goswami w swojej książce przedstawia nam problematykę kreatywności umysłu. Myśl oraz kreatywność występują w każdym mózgu, lecz właśnie kreatywność jest nieumiejętnie wykorzystywana. Goswami w swojej książce posługuje się przykładami doświadczeń zdobytymi poprzez studiowanie materiałów dotyczących emocji. Według niego kwantowe myślenie opiera się na świadomym myśleniu o rzeczywistości i jednocześnie nieskończonej liczbie nowych możliwości. Powinniśmy się starać odblokować swoje umysły i postrzegać swoje możliwości z innej perspektywy.

Książka ta skierowana jest do każdego. Nie trzeba posiadać wiedzy z dziedziny fizyki czy psychologii. Jednak nie od razu zrozumiemy przesłanie autora, mimo tego, że stara się on wyjaśnić potęgę kwantowego umysłu w jak najprostszy sposób. Mimo tego, że książka do łatwych nie należy, z biegiem czasu zrozumiemy jej przesłanie, jeżeli będziemy tego naprawdę chcieć.


Ocena: 7/10


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję Wydawnictwu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz