sobota, 14 listopada 2015

45. "Skok" Janet Evanovich & Lee Goldberg


Autor: Janet Evanovich & Lee Goldberg
Tytuł: Skok
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 340Główną bohaterką książki jest agentka specjalna Kate O`Hare, która uporczywie poszukuje przestępcy Nicka Foxa. Wpada na trop szpitala, do którego przyjechało sześciu cudzoziemców. Każdy z nich zapłacił milion dolarów na zagraniczne konto szpitala, aby znaleźć się na szczycie listy oczekujących na przeszczep - co okazało się tylko podstępem.

Zagłębiając się w kolejne stronice książki poznajemy kolejną twarz Foxa, który w przebraniu komisarza odwiedza muzeum, z którego chce ukraść diament "Szkarłatną Łzę". Udaje mu się to sprytnym sposobem, który zrealizował za pomocą swoich wspólników. O dziwo wkrótce po rabunku zostają oni zatrzymani przez Kate i doprowadzeni do aresztu. Chęć aresztowania Nicka Foxa, który ma na koncie kradzież wiele dzieł sztuki, biżuterii (których nigdy nie odzyskano), stało się poniekąd obsesją pani komisarz. Nick Fox jest żywym wcieleniem ideału Kate - jako superbohatera jej dzieciństwa. Stanowi on zupełne jej przeciwieństwo, mimo to w pewien sposób się przyciągają.

Z pozoru banalna i łatwa do przewidzenia fabuła zmienia się wraz z chwilą, w której FBI pomaga Nickowi uciec. Wszystko to zostało skrupulatnie zaplanowane. Ojciec Kate, który jest byłym wojskowym, pomaga jej w dostaniu się na wyspę Athos, na którą kobiety nie miały wstępu. Kate staje po stronie Nicka, by walczyć z przestępczością. Można powiedzieć, że przeciwległe bieguny jakimi są główni bohaterowie łączą się w słusznej sprawie. Muszę przyznać, że dalszy rozwój sytuacji wywołał u mnie mnóstwo śmiechu, co bez wątpienia było zamiarem autorów.

Akcja nabiera tempa niczym dobra sensacja, jenocześnie bawiąc czytelnika. Janet Evanovich oraz Lee Goldberg napisali naprawdę bardzo dobrą książkę, tworząc postaci głównych bohaterów oraz ich przygody udowodnili, że wszystko może się zdarzyć. Czytelnik nie jest w stanie do końca przewidzieć tego jak potoczy się akcja. Książka jest dobrym wyjściem awaryjnym na smutne, zimne dni. Z pewnością poprawi humor każdemu czytającemu. Chwilę czytania można umilić sobie pudełkiem czekoladek, które będą dodatkiem do solidnej porcji intrygi i humoru, a przede wszystkim romansu.


Ocena: 8/10
Skok [Janet Evanovich, Lee Goldberg]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki 
dziękuję Wydawnictwu
.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz