niedziela, 6 lipca 2014

41. "Kobieta metamuzyczna" Rozmowy Artura Cieślara

Autor: Artur Cieślar
Tytuł: Kobieta metamuzyczna
Wydawnictwo: Barbelo
Liczba stron: 224
W tej książce zapoznamy się z kobietami znanymi, dla których muzyka odgrywa ważną rolę w życiu. Ta wyjątkowa lektura składa się z 12 wywiadów, które autor przeprowadza z Grażyną Auguścik, Anią Dąbrowską, Urszulą Dudziak, Katarzyną Groniec, Krystyną Jandą, Grażyną Łobaszewską, Katarzyną Nosowską, Sławą Przybylską, Jadwigą Rappé, Marią Szabłowską, Magdą Umer i Elżbietą Zapendowską.


Jak przyznaje autor, rozmowy przeprowadzone z kobietami metamuzycznymi są wyjątkowe pod tym względem, iż są autentycznym wyznaniem, które zostało spisane tymi samymi słowami, które usłyszał. Nie znajdziemy tu dodatków upiększających treść wywiadu czy rozwinięcia wątków przez autora. 

Kobiety metamuzyczne powracają wspomnieniami do dzieciństwa, zwierzają się ze swojego stosunku do muzyki i tego, co wniosła ona do ich życia. To kobiety dojrzałe, uporządkowane, z określonym celem życiowym i wielką ambicją, muzyczną pasją, którą potrafią się dzielić. Poznamy także ich stosunek nie tylko do muzyki, ale także do spraw codziennych, tych dotyczących życia, jak sobie w nim radzą. 

Książka ta może być także radą dla tych, którzy nie mają jeszcze określonej drogi, którą chcą podążać, bowiem kobiety metamuzyczne doradzają, jak żyć mądrze, skąd brać siłę, wytrwałość.Poznamy ich największe lęki i obawy, sukcesy i porażki. Jednym słowem poznamy znane kobiety zarówno od strony zawodowej, jak i ich normalne życie, przeciętnego człowieka, mimo, że powszechnie kobiety metamuzyczne są znanymi ikonami. 

Książkę polecam tym ,którzy są fanami kobiet metamuzycznych, lubią i interesują się muzyką, a także z ciekawości, jak wygląda życie znanych osób i jak radzą sobie z popularnością. Jest ona bardzo pięknie wydana i śmiem twierdzić, że takiej książki jeszcze w swoich rękach nie trzymałem. Kiedy ją otworzyłem po rozpakowaniu koperty i wziąłem do rąk, jakby sama się w nich układała. Zapach świeżego druku, wyjątkowy kolor czcionki i rysunki cieszą oko. Czyta się ją z wielką przyjemnością! 


Ocena: 9/10 
Kobieta metamuzyczna. Rozmowy Artura Cieślara [Artur Cieślar] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki
dziękuję

4 komentarze:

 1. Lubię czytać wywiady, interesuję się muzyką - przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze powiedziawszy, nie czuje się zainteresowany. Ważne jednak, że to Tobie się spodobała, nie mi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytałabym tę książkę, ale pewnie nieco... wybiórczo. Chciałabym przeczytać wywiady z Dąbrowską, Nosowską, Jandą i Zapendowską. To tak na początek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna sprawa, ale stanowczo nie dla mnie... Nawet nazwiska do mnie nie przemawiają... :/

  PS Gratuluję autografów :D

  OdpowiedzUsuń